“15 yıl sonra geri dönmeye hazırım ama festival benim için hazır mı?”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Sosyal sorunlarla ilgilenen bir şarkıcı-söz yazarı olarak herkesle aynı fikirde değilim ve müzik tek bir yöne gidiyor: aşk şarkıları. 15 yıl sonra Sanremo’ya dönmeye hazırdım ama soru hep aynı: Festival benim için ve söylediğim temalar için hazır mı bilmiyoruz. Söyleyecek bir şeyim olmasaydı bir Sanremo’yu asla israf etmezdim.” Bu, şarkıcı-söz yazarı Povia tarafından, Igor Righetti’nin oluşturup sunduğu ve Francesco Pionati’nin yönettiği Rai Radio1’de pazartesiden cumaya saat 20.30’da yayınlanan ‘Igorà-Tutti in piazza’ programının canlı yayını sırasında ortaya çıktı.

2005 yılında Povia ‘I bambini fa ooh’ ile genel kamuoyunu fethetti, 2006’da ‘Vorrei ave il becco’ ile Sanremo Festivali’ni kazandı, 2009’da ‘Luca dönemi eşcinsel’ ile ikinci oldu ve 2010’da ‘La vera’ ile onuncu geldi. Yıllardır İtalya’da birçok konser veriyor ve müzik prodüksiyonu hiç durmadı. Igor Righetti daha sonra şarkıcı-söz yazarına bir sanatçı olarak adaletsizliklere maruz kaldığına inanıp inanmadığını sordu: “Düşündüğünü söylediğin için cezalandırılmak adaletsizliktir,” diye yanıtladı Povia, ya da belki de düşündüğüm ya da söylediğim şey gitmediği için. politik doğruculuk yönünde, politik doğruculuğun yanlış anlamına geldiğini düşünüyorum. Kendimi ‘oyunun’ çok dışında hissediyorum. En kötüsü, çoğu zaman alay konusu edildiğimi ve alay edildiğimi hissetmem. İnternette, bana atfedilen şeylerin olduğu sayfalar dolaşıyor. ben ama bunu hiç söylemedim. Mesela dün Aralık ayında yapılması planlanan ve hasta çocuklara adanan bir akşam konseri iptal edildi.”