3 parantezli Irpef, maaşlar ne olacak?

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Bakanlar Kurulu’ndan vergi reformunu mümkün kılan kanuna yeşil ışık. Ancak, Irpef parantezlerinin ve oranlarının yeniden düzenlenmesiyle maaşlar için ne gibi değişiklikler oldu? Vergi reformunun dokunacağı noktalar gerçekten çok çeşitlidir ancak muhtemelen en çok bekleneni gelir vergisi dilimlerinin ve oranlarının yeniden düzenlenmesidir. Yani İtalyan işçilerin maaşlarını en çok etkileyecek değişiklik.


Ayrıca oku


Hükümetin açıklanan amacı vergi yükünü azaltmak olsa bile, vergilendirme türünde her değişiklik açıklandığında işçilerin endişesi büyüktür. Şu anda kesin olarak bilinen şey, hala rakamlardan söz edilmese bile oranların mevcut dörtten üçe çıkacağıdır.

En makul iki hipotez şunlardır:

● ilk oranı %23’te değiştirmeden bırakın, iki tesisi (%25 ve %35) %27’de tek bir fabrikada birleştirin, sonuncuyu değiştirmeden %43’te bırakın;

● %23’lük oran için gelir dilimini 28.000€’ya yükseltin, 50.000€’ya kadar olan gelirler için %33’lük ikinci bir oran sağlayın ve daha yüksek gelirler için son oranı %43’te değiştirmeden bırakın.

Her iki durumda da geçici bir çözüm olacaktır çünkü vergi reformunun nihai hedefi, önümüzdeki beş yıl içinde ulaşılacak olan herkes için sabit vergi gibi görünmektedir.

Her durumda daha düşük vergi gelirlerine yol açacak olan kişisel gelir vergisi oranlarındaki değişiklikleri finanse etmek için Hükümet, halihazırda yürürlükte olan kesinti ve ikramiyelerdeki kesintilerden teminat bulmak istemektedir. Vergi indirimlerini gelire bağlayarak ve sadece daha az kazananların yararlanmasını sağlayarak.

Düşük gelirliler, diğer şeylerin yanı sıra, Irpef parantezleri ve oranlarındaki değişiklikten neredeyse hiçbir değişiklik yapmayacak olan kesintilerdeki kesintilerden faydalanacaktır.

Aslında, bu değişikliğin getireceği vergi yükündeki azalmanın gelirler üzerinde 15.000 Euro’ya kadar bir etkisi olmayacak, ancak sözde orta sınıf için (ilk hipotezde 28.000 Euro’nun üzerindeki gelirler ve 15.000 Euro’nun üzerindeki gelirler için) vergilendirmeyi azaltacaktır. ve 28.000 Euro ve ikinci hipotezde 35.000 Euro’nun üzerinde olanlar).
 
Üst