Ayak bileği estetiği

bencede

New member
Ayak Bileği Estetiği

İnatçı yağlar, ayak bilekleri ve alt bacak bölgesinin estetik bir imajdan uzaklaşmasına sebep olabilir. Bu bölgedeki yağlar kilo fazlası ile bağlı olmaktan epey genetik bir alt yapıdan kaynaklanmaktadır. Hoşluk perspektifinden bakıldığında, ayak bileği kalınlığı etek, şort yahut mayo giymek isteyen bayanlar için büyük bir problem yaratmaktadır. Ayak bileği inceltmenin en sağlıklı yolu ise liposuction uygulamasıdır.

İdeale yakın kilolarda olup ayak bileğinde olağandan çok yağ dokusu mevcut şahıslar ayak bileği inceltme estetiği yani liposuction için güzel birer adaydırlar.

Bu operasyon genel anestezi altında yapılmakta olup gereğinde Liposuctiona ek prosedürler kullanılabilmektedir. Bu metotlar hastaya ve gereksinimlerine bakılırsa değişkenlik göstermekte olup; Lipomatik liposuction, Vaser liposuction, Laser Lipoliz ve Body tite kullandığımız ek formların içindedır. Bu biçimlerin hangisi yahut hangilerini kullanacağımıza bacağın ne kadarına uygulama yapılacağına, deride sarkma oluşma mümkünlüğü olup olmama durumlarına nazaran karar verilmektedir..

Kişinin istediğine bakılırsa tüm bedeni kapsayan bir liposuction yahut başka bir estetik operasyonla birleştirilebilir. Ameliyat hastanın bölge sayısına ve yağ oranına göre 2 saat ile 6 saat içinde sürebilmektedir. Ameliyattan evvel ve daha sonra ultrasonla bakıp incelmeyi nazaranbiliyor ve ultrason muayenemizle ameliyat öncesi alınacak varsayımı yağ ölçüsünü belirleyebiliyoruz.

Ameliyat daha sonrası korse kullanması gerekmekte olup, kullanım mühleti ortalama olarak 6 haftadır. Ameliyat daha sonrası ağrı, akesicilerle giderilebilinecek seviyededir. Günlük olağan aktivitelere ameliyattan daha sonra dönülebilmektedir lakin koşu üzere etkin spor ömrüne dönülmesi 4 hafta ertelenmelidir. Ayak bilekleri bedenin en alt kısmıdır ve yer çekimi niçini ile doğal olarak en süratli ödemlenen bölgesidir. Bu sebeple ödemlerin büsbütün geçmesi 3 ayı bulabilmektedir.
 
Üst