Az Materyalli Kremalı Kaşarlı Biberli Fajita (Etsiz, Tavuksuz)

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Az Gereçli Kremalı Kaşarlı Biberli Fajita (Etsiz, Tavuksuz) Tanımı İçin Malzemeler

• 2 orta uzunluk soğan var ise biri mor olabilir
  • 2 diş sarımsak(orta büyüklükte)
  • 4 adet yeşil biber
  • 4 adet kırmızı biber (sarı da ekleyebilirsiniz)
  • Yemeklik paket yağ (sıvı yağda kullanabilirsiniz)
  • 2 orta uzunluk domates
  • 1 paket krema
  • Tuz
  • Karabiber
  • Köri (isteğe bağlı)
  • Nane
  • Kekik
  • Pul biber
  • Rendelenmiş kaşar
  • İsteğe nazaran sevdiğiniz baharat çeşnilerinden ekleyebilirsiniz
Az Gereçli Kremalı Kaşarlı Biberli Fajita (Etsiz, Tavuksuz) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Soğanları julliene sarımsaklarıda yemeklik ya da tercihe bağlı julliene doğrayıp yağda kavurmaya başlayalım. (ben tefalin wok tavasını kullandım).
  2. Yağ büsbütün erimeden soğanlar ölmeden julliene olarak doğradığımız biberleri de üzerine ekleyip tavamızın ağzını kapatalım.
  3. Biberleri güzelce öldürmeden üzerine kabuğu soyulmuş ve doğranmış domateslerimizi ek edip baharatlarımızı katalım.
  4. Baharatlarımızı karıştırdıktan daha sonra tavamızın kapağını kapatalım ve domatesi orta ara karıştırarak biraz suyunu çekmesini bekleyelim.
  5. Hazır olan karışımımızın üzerine yemeklik kremayı ekleyelim ve karıştıralım.
  6. Kıvama gelen yemeğimiz servise hazır hale geldiğinde rendelediğimiz kaşarıda üzerine ekleyelim ve karıştıralım (miktarı size bağlı ben görseldeki kadar ekledim).
  7. Kaşarımız eridiğinde yemeğimizi tabaklarımıza servis edebiliriz
    😍
    deneyeceklere afiyet olsun.
    ☺
    .
Not: yemeğimize mantar ve tavuk ekleyebilirsiniz. Ben mantar eklemek istiyordum lakin meskende olmadığı için mantarsız yaptım bu biçimdede fazlaca lezzetli oldu
😋
kesinlikle deneyin
🙏🏻
.

Az Materyalli Kremalı Kaşarlı Biberli Fajita (Etsiz, Tavuksuz) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı