Beklenmedik Bir Mahalleden Bir New York Simiti: Connecticut

Bakec

New member
New York City’de simit için uzun bir kuyruk dikkat çekici bir manzara değil. Yine de, simit Connecticut’tan geldiğinde.

Geçenlerde bir Pazar günü, Daily Provisions’un Manhattan West lokasyonunda toplanan düzinelerce New Yorklu, Redding, Conn.’de bir fırın olan Popup Bagels’ın kabarcıklı, altın renkli ürünlerini kapmaya hevesliydi. Geçen yıldan beri Manhattan’da pop-up’lar sahneliyor.

New York’taki en iyi yeni simit bu mu? Neyi sevdiğine bağlı. Günümüzün New York simitleri, yoğun bir kırıntı ve belirgin bir çiğneme ile genellikle büyükken, Popup’lar daha küçük, daha havadar ve daha gevrektir. Doku biraz bir baget gibi.

New York’taki simit hakkında söylenecek kayda değer bir şeye sahip olmak bir başarıdır; şehir, Ess-a-Bagel’deki tombul, elle haddelenmiş örneklerden Black Seed Simit’teki daha ince Montreal tarzı turlara kadar farklı versiyonlarla dolu.
Ancak Popup Simitlerin sahibi Adam Goldberg, New York simitlerinde son zamanlarda çok az yenilik olduğunu ve mevcut tekliflerin ‘ t geçmiş standartlara kadar. “New York dahil Amerika’nın herhangi bir kasabasında büyük simit dükkanları için sınırsız yer olduğunu düşünüyorum” dedi.Sahibi Adam Goldberg, hobi olarak simit pişirmeye başladı. Şimdi işi için bir test mutfağı kiralıyor. Kredi… The New York Times için Jane Beilesİki yıldan daha kısa bir süre ticaret yaptıktan sonra, Popup Bagels, hamurun yapıldığı yerden yaklaşık 60 mil uzakta, şehirde özel bir takipçi kitlesine sahiptir. Geçen yıl Manhattan ve Hamptons’daki restoranların içindeki pop-up’larında, önceden sipariş edilmesi gereken simit bir dakika gibi kısa bir sürede tükendi. Ekim ayında Brooklyn BagelFest’te Tompkins Square Bagels gibi daha iyi bilinen yerel fırınları yenerek halkın seçimi ödülünü kazandılar.

Brooklyn BagelFest’in kurucusu Sam Silverman, “İnsanlar tipik olarak New York’luları kendi yollarına yerleştirilmiş ve bu kurumlara sık sık gelen gelenekçiler olarak düşünürler” dedi. “Aslında çok açık fikirliyiz.”

47 yaşındaki Bay Goldberg, kendisini bir simit uzmanı olarak görmüyor. Pandemi sırasında zaman geçirmek için ekmek pişirmeye başlayan birçok insandan biriydi. 2020 yazında bir gün, o ve kuzeni Jeff Lewis, ekşi mayalı ekmekten bıktıklarına karar verdiler ve farklı bir şeyler denemek istediler. Neden bagel değil?
İçerik oranları ve teknik hakkında bir fikir edinmek için çevrimiçi olarak birkaç tarif aradılar, ardından hayallerindeki simit için bir fikir buldular: kompakt, ile açıkça tanımlanmış bir kabuk ve cömert bir tohum kaplaması.


New York Times Yemek Pişirme: Claire Saffitz ile simit yapmayı öğrenin.


Goldberg başlangıçta simitleri arkadaşlarına ve akrabalarına verdi ve birkaç ay içinde, bir iş kurmaya karar verdiğine dair yeterli sayıda insan onlar için tıslama teklif etti. (Bay Lewis hala ara sıra simit yapımına yardım ediyor.)

Şimdi, New York’taki pop-up’larına ek olarak, Bay Goldberg Connecticut’ta üç teslim alma yeri olan bir abonelik simit işletmesi yürütüyor: Redding, Westport ve Greenwich . Simit, düzinelerce 38 dolara satılıyor ve ızgara pırasa ve dereotu turşusu gibi yaratıcı krem peynir lezzetleriyle geliyor. İş karlı olmasına rağmen, sel azaltma sistemleri satan tam zamanlı bir işte çalışıyor.Bay. Goldberg’in simitleri, belirgin bir kabuğa sahip, kompakt ve çiğnenebilir. Önemli bir faktörün hamuru iki kez prova ettiğini söyledi. Kredi… The New York Times için Jane BeilesGeçen sonbahar, yatırımcılardan 250.000$ ile Bay Goldberg, Redding şehir merkezinde bir test mutfağı kiraladı. Yakın tarihli bir New York pop-up’ının Pazar günü, kendisi ve üç çalışanı – Kaylynn Gunzy, Parsons School of Design , ve iki lise öğrencisi olarak sabah 5’te ışıklar yandı. Amelia Shankle ve Hannah Giardina – 60 düzine sade, haşhaş tohumu, susam, tuz ve her şey simit kaynatılır ve çekirdekleri çıkarılır.
Önceki öğleden sonra, Bay Goldberg 200 pound’a yakın hamuru karıştırmış ve iki kez prova yapmıştı. (Çifte pişirmenin lezzet kattığını ve daha yumuşak bir iç ve daha sağlam bir kabuk oluşturduğunu söyledi.) Daha sonra simitleri şekillendirdi ve gece boyunca soğumaya bıraktı.

“Bu hamurda enerji görüyorum,” dedi fırından bir deneme paketi alırken. “Delik çok büyük değil. Burada hayat var.”

Geleneksel simit genellikle bir kazanda kaynatılıp ocakta pişirilirken, onunkiler büyük bir tencerede kaynatılır ve konveksiyonlu fırında pişirilir. Bu yöntemin daha iyi bir sonuç verdiğini düşündüğü için değil – genellikle diğer insanların fırınlarına dayanan bir fitil işletmesi için daha uygun, dedi.Popup Simitlerin Connecticut’ta üç teslim alma yeri vardır ve New York City ve Hamptons’da pop-up’lar yapmıştır. Kredi… The New York Times için Jane Beiles

Bay. Goldberg’in New York pop-up’ları büyük kalabalıklar çekti ve bir dakika gibi kısa bir sürede simit tükendi. Kredi… The New York Times için Jane Beiles
Sabah 7’de Bay Goldberg, haşlanmış ama henüz pişmemiş simitleri soğutmalı bir yemek servisi minibüsüyle şehre sürdü. Müşteriler çevrimiçi sipariş verir ve 15 dakikalık bir zaman aralığı seçer; Simitler her yuvadan yaklaşık bir saat önce pişirilir, bu nedenle toplama sırasında hala sıcaktırlar.

Bu, Pallavi Nanda’nın Jersey City’den simit almak için üçüncü gelişiydi. Bunları bir kez yediğinizde neler kaçırdığınızı anlıyorsunuz” dedi.
Bir başka hayran da Union Square Hospitality Group’un Daily Provisions’un sahibi olduğu ve Bay Goldberg’i oradaki pop-up’ı sahneye davet eden New York restorancısı Danny Meyer. . Bay Meyer, “Hayatımda sahip olduğum en iyi versiyon olduğunu söyleyecek biri değilim” dedi. “Ama kesinlikle ilk üç.”Bay. Goldberg ayrıca simit sandviçleri yapmak için Manhattan kafe Daily Provisions ile ortaklık kurdu. Kredi… The New York Times için Jane BeilesDiğer simit üreticileri o kadar hevesli değildi. Ess-a-Bagel’in sahibi Melanie Frost, “Bir kere çok değiştirmeye başladığınızda, artık simit değil, ekmektir” dedi. Ekmek için harika, ama simit? Bilmiyorum.”

Yine de yeni rakibine şans diledi: “Aferin onlara. İnsanlar modaları sever.”

Popup Simit, 8 Main Street, Redding, Conn.; 971 Posta Yolu Doğu, Westport, Conn.; 158 East Putnam Avenue, Cos Cob, Conn. (Simitler önceden rezerve edilmelidir.) Açılır konumlar için: popupbagels.com
Takip edin Twitter’da NYT Food ve Instagram’da NYT Cooking , Facebook , YouTube ve Pinterest . NYT Cooking’den yemek tarifi önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile düzenli güncellemeler alın.
 
Üst