Bitcoin Son 6 Ayın En Düşük Düzeyine Geriledi

AliDayı

New member
çabucak hemen kasım ayında 69 bin dolar düzeyiyle tarihi bir rekor kıran Bitcoin, son devirde büyük düşüşe geçti. bir süre 42 – 43 bin dolar düzeyinde gezinen Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 38 bin dolar düzeyine gerileyerek Ağustos ayından bu yanan en düşük bedele ulaşmıştı.

Bu akşam saatlerinde ise Bitcoin cephesinde değerli bir gelişme yaşandı.Kripto piyasasında devam eden düşüş grafiğinde Bitcoin, 34 bin dolar düzeyinin altına gerileyerek temmuz ayından bu yana en düşük bedele ulaşmış oldu.

‘Yükselişe geçmesi vakit alabilir’


Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir haberimizde kripto piyasasındaki bu genel düşüş grafiğinin niçinlerinin ne olabileceğini sizlere aktarmıştık. Düşüşün gerisinde pek epey niye olsa da kesimden kıymetli bir isim olan ve Luna’nın grubunda yer alan Vijay Ayyar CNBC’ye yaptığı açıklamada “Varlığın tabiatı gereği Bitcoin ve kriptolar piyasadaki gelişmelere epey şiddetli reaksiyon veriyor. Mevcut hassaslık göz önüne alındığında muhtemelen 30-32 bini test edeceğiz formunda konuştu.

Ayyar ayrıyeten hususa ait “Güven eksikliği göz önüne alındığında, piyasanın yükselişe geçmesi biraz vakit alabilirdedi. Bu da yatırımcıların bir süre daha hoş haberler alamayacağı manasına geliyor.
 
Üst