“Çocuk doktoru ilk ebeveyn teması, menenjit aşısını açıkla”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Aile çocuk doktoru, çocuğun ilk irtibat kişisidir ve ilk sağlık değerlendirmesi ve planlanmış ziyaretler sırasında, menenjiti aşılama yoluyla önleme konusunu ebeveynlerle tartışması iyidir”. Yani çocuk doktoru Piercarlo Salari, “Menenjite dikkat edelim: yarını korumak için bugün harekete geçelim” toplantısı vesilesiyle. Seçim yapmanıza yardımcı olan hikayeler”, bugün Milano’da Milano’daki Niguarda Hastanesi Medicinema Salonu’nda halka açık ve Gsk’nin koşulsuz desteğiyle Adnkronos Comunicazione tarafından tanıtıldı.

“Menenjit aşılarıyla ilgili tartışma, zorunlu aşılar konusunda ebeveynlere yapılanlarla aynı zamanda önerilmelidir – diye devam etti Salari – çünkü menenjit aşısı, sosyal maliyeti çok yüksek, geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilen bir hastalık olduğu için şarttır. Aşılama tek önleme stratejisidir ve her şeyden önce güvenlidir”. Aslında, ebeveynlerin çocuk doktoruna en sık sorduğu sorulardan biri, aşının güvenliği ve olası istenmeyen etkilerle ilgilidir: “Bu durumda – çocuk doktoru açıkladı – canlı ajanlar içermediğinden, indükleme riski yoktur. hastalık “.

Menenjite karşı ilk aşılama, bebekler için üçüncü ay gibi erken bir tarihte planlanır, çünkü yaşamın ilk yılı, hastalığın en yüksek insidansa sahip olduğu anlardan biridir ve ergenlik döneminde zirve yapar. Bu nedenle ergen bile doğru ilgiyi ve farklı iletişim paradigmalarını hak ediyor. “Menenjit aşısını önceden planlanmış aşılama seansları bağlamında dahil etmeye çalışmak çok önemlidir. Ayrıca bu durumda bağışıklık sistemini aşırı yükleme riskinin olmadığını söyleyebiliriz. Birlikte daha fazla aşılamanın zararı olmaz”, diye bitiriyor.
 
Üst