“Durmam gerektiğini hissediyorum”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Sanremo 2025'in rehberine dair “kısa bir bakış” yok. Amadeus, Sanremo 2024'ün son konferansında bunu yineliyor. “Bunun Mart ayındaki son festival olduğunu söylemiştim. Sonra kimse bana inanmadı, Fiorello bile – gülümsüyor – ama gerçekte durum böyle.Bunu geçen Pazartesi basın odasında açıkladım: Şu anda gerçekten durmam gerektiğini hissediyorum, bu yüzden önümüzdeki birkaç hafta içinde Fiorello ile görüşmek istediğini söyleyen CEO'ya teşekkür ediyorum ama ben başka bir şey düşünmek için durmaya ihtiyacım var, bu, bir yerlerde keşiş olmak ya da ortadan kaybolmak için durup değil, her zaman yaptığım gibi kendimi başka fikirlere, başka zorluklara, başka başka bahislere adamak için değil. Amadeus, “Sanremo festivali gerçekleşmeden önce bile bunu yapmıştı” diye altını çiziyor.

Basın toplantısında ayakta alkışlarla karşılanan sunucu, alkışlar karşısında ironik bir tavırla, “Teşekkür ederim, yeterince teşekkür ederim, yoksa duygulanacağım. Belli bir yaştayım” dedi. Ariston Roof basın odasından.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Amadeus, Rai'den hiçbir zaman baskı görmediğini ve her zaman maksimum özgürlüğe sahip olduğunu yineledi. “CEO Roberto Sergio'ya çok teşekkür ediyorum çünkü bu yıl bana sadece 'son dört yılda yaptıklarını tam bir özgürlük içinde yapmaya devam et' dedi. Ve bana maksimum özgürlük verdi. Söylemeliyim ki, her zaman olduğu gibi oldu. önceki dört yılda da hiç baskıcı bir telefon görüşmesi olmadı. Tartışmalar vardı, havadaydı ama hiçbir zaman doğrudan bir telefon görüşmesi yapmadım, hiçbir siyasi baskı olmadı. Beş yıl boyunca tam bir özerklik içinde çalıştım ve şu anki halimle, , başka türlü olamazdı: Dünyadaki herhangi bir sebepten ötürü hiçbir tür kısayolu asla kabul etmezdim. Bu bana ait değil, bunu hiç yapmadım ve asla 61'den başlayamam”, diye bitiriyor.

Profesyonel geleceğine gelince, “Göreceğiz, şu anda – çok sevdiği Inter'den söz ederek sözlerini bitiriyor – tek gerçek arzum ikinci yıldızı göğsüme koymaktır”, yani favori takımının scudetto'yu kazandığını görmek.

“Bu herkes için bir festival. Bir şeyi inşa ettiğinizde, düşündüğünüzde onu her zaman bir grupla paylaşamazsınız. Ben her zaman tüm insanlarda fikrime olan güveni bulmuşumdur” dedi.

“İlk yıl Emma'yla birlikte Piazza Colombo'ya yürüyüş yapmak için Ariston'un dışına çıktığımda – Emma'nın ortak ev sahiplerinden biri olduğu ilk festivalini hatırlayarak – bunu bana söyleyen birini asla bulamadım. hayır ya da şüphe uyandırdı, %100 desteklendim: bu payın zirvesiydi.” Ve duyguyla ekledi: “Önce bir teknisyen, kabloları düzenlerken bana teşekkür etti, çünkü sen bizi burada tuttun ve bize bir hayal verdin. Bu hiç de küçümsenecek bir başarı değil.”

Sanremo 2024 finalinin ardından Rai CEO'su Roberto Sergio, gazetecileri selamlamak için Ariston Roof'taki basın odasına geliyor. Röportaj vermek istemiyor ancak muhabirlerin ısrarı üzerine iki kısa yorum yapmasına izin veriyor: Festivalin bütçesinden “çok memnun” olduğunu söylüyor ve Amadeus'un geleceği hakkında “konuşacağız” diye açıklıyor 15-20 gün içinde tekrar bu konuda”.


Ayrıca okuyun
 
Üst