El Çizim Örnekleri

Bakec

New member
Bu yazıda, el çizim öğrenmek isteyen herkes için bazı yararlı ipuçları ve püf noktaları vermek istiyorum. El çizmek, çizim yapan herkes için büyük bir meydan okumadır. Ve ellerimizi bütün gün görebilmemize rağmen – ya da belki de sadece bu gerçek yüzünden-el çizmek kolay değildir. Ellerimizi çok iyi bildiğimiz ve diğer insanları kendi elleriyle tanıyabildiğimiz için, gözlerimizin çizimdeki hataları çok hızlı bir şekilde fark edebileceğini iddia ediyorum. Yine de, bazen çizim içinde ne olduğunu tespit etmek zordur. Bu kılavuzda, en azından ellerin nasıl çizileceğini göstermek için bazı ipuçları ve püf noktaları vermeye çalışıyorum.

El Nasıl Çizilir?
Çoğumuzun beş parmağı var, hepsi farklı uzunluklarda. En uzun parmak orta parmağıdır. Tetik parmağı ve halka Bulucu neredeyse eşit uzunluğa sahiptir (benim durumumda, yüzük parmağı tetik parmağından bile daha uzundur). Küçük parmak ve başparmak en küçük iki parmakdır. Ancak başparmak neredeyse bileğe doğru hareket eder, bu da “gizli” bir uzantı olarak görülebilir.
Parmaklar avucundan çok daha uzun olmayan daha yakından baktıktan sonra. Elimde orta parmak avucum kadar uzun değil. Çizmeye başlamadan önce, kendi elinizin oranlarını analiz edebilirsiniz.

Herkesin söylediği gibi, ellerinizi çizerken, parmaklarınızın farklı uzunluklarına dikkat etmeniz gerekir. Buna ek olarak, parmaklar birbirine hafif bir ofset ile köklenir. Bu iki özelliği aşağıdaki resimlerde mavi yaylarla işaretledim.

Bir el çizdiğinizde, başparmağın diğer parmağın çok altında kök saldığını bilmek önemlidir. Ayrıca başparmak elin yanında bulunur. Bununla karşılaştırıldığında, elin küçük parmağın yanındaki tarafı sadece hafif bir çıkıntı yapar. Başparmağınızı neredeyse bilekte kök salmış bir parmak olarak gördüğünüzde başparmağın karakteristiğini hayal edebilirsiniz.
Elin geri kalanı bir tabak veya bir kaseye eşittir. Ellerin arkası dışa doğru bükülürken, içindeki el (veya avuç içi) içeriye doğru tonozlanır.
Ellerin arkasında mafsal vardır. Örneğin, erkek ellerini kadın ellerinden daha belirgin bir şekilde çizdiğinizde eklemleri çizebilirsiniz.
Bir avuç çizerken, parmakların köklerine dikkat etmelisiniz, çünkü avuç içi biraz yükselir. Dahası, elin kenarında ve başparmağın altında büyük bir kas var. Alanlar aşağıdaki çizimde mavi olarak işaretlenmiştir.

En iyi ihtimalle, el çizimini kendi ellerinizle bir şablon olarak uygularsınız. Çizim nesnesine göz atmanız ve sağ elin oranlarını fark etmeniz çok önemlidir. Bir ipucuna sahip olmak için, elin çizimini birkaç öğeye bölebilirsiniz. Size yardımcı olursa, çizmeye başlamadan önce bu ana öğeleri bir çizimde elips olarak çizebilirsiniz. Temel olarak avuç içi, parmaklar ve başparmak temel unsurlar olarak düşünülebilir.
4