Elon Musk, Dogecoin Programıyla İlgili Dava Edildi

AliDayı

New member
Elon Musk’ın Dogecoin’in en büyük destekçilerinden biri olduğu sır değil. Hakikaten Musk, çoğunlukla Dogecoin’le ilgili yaptığı paylaşımlarla kripto paranın yükselmesine yahut aldığı aksiyonlar sebebiyle düşmesine sebep olabiliyor.

Ancak Dogecoin üzerinde bu kadar büyük bir tesire sahip olan Elon Musk, şirketin kurucu ortakları tarafınca pek güzel karşılanmıyor. Üstelik kurucuları haricinde Musk’ın bu aksiyonlarından rahatsızlık duyan öbür şahısların de olduğu bugün prestijiyle resmiyet kazandı. Musk’ın Dogecoin’in piyasa kıymetini artırmak için yasa dışı olarak birtakım teşebbüsleri olduğu ileri sürülerek mahkemeye verildi.

Elon Musk, Dogecoin’i hiç bir bedeli olmadığı biçimde şişirdiği sebebi öne sürülerek dava edildi


Geçtiğimiz yıldan bu yana Elon Musk gerek toplumsal medya paylaşımları gerekse açıklamalarıyla Dogecoin’in epeyce sayıda yatırımcı almasına imkan sağlamıştı. Lakin bugün açılan bir davayla, Dogecoin’in bu yükselişinin gerisinde epeyce daha karanlık işler döndüğü ileri sürüldü. Yasa dışı olarak şantaj teşebbüsü oluşturduğu nedeni öne sürülerek Elon Musk, Tesla ve SpaceX dava edildi.

Nitekim davacı Keith Johnson’ın tek suçlaması bununla da kalmadı ve Elon Musk’ın ‘Dogecoin’in hiç bir pahası olmadığı biçimde yasal bir yatırım olarak gösterdiği’ iddia edildi. Dünyanın en varlıklı insanı statüsündeki Elon Musk’ın paylaşımlarıyla kitleleri manipüle ettiği ve yanlış yönlendirdiği de davanın bir öteki ögesi oldu. Toplamda 258 milyar dolar bedelinde olan davayla ilgili Elon Musk’tan ise çabucak hemen bir cevap gelmedi. Gelişmeler geldikçe sizlere aktarıyor olacağız.
 
Üst