Elon Musk: Tesla, DOGE ile Ödeme Almaya Başladı

AliDayı

New member
Milyarder iş insanı Elon Musk, kripto para dünyasında istikrarları değiştirebilecek bir açıklamada bulundu. Daha evvelkiler üzere Twitter’dan bir paylaşım yapan Musk, Tesla mamüllerinin Dogecoin ile satın alınabileceğini söz etti. Musk, geçtiğimiz devirlerde de emsal açıklamalarda bulunmuş lakin bu hususta somut bir gelişme yaşanmamıştı.

Yalnız; burada dikkat çekmemiz gereken bir konu var. Elon Musk, Twitter’daki paylaşımında “merch” sözünü kullandı. Bu ibareyi çevirdiğimizde, “ek eser, yan eser” manasına geldiğini görüyoruz. Yani Elon Musk, kelam konusu paylaşımında Tesla’nın ürettiği bir arabadan bahsetmiyor üzere görünüyor. Burada kast edilen, epey büyük bir ihtimalle Tesla arabalar için üretilmiş aksesuarlar ile Tesla’nın arabalar haricinde ürettiği kıyafet üzere eserler.

Elon Musk’ın Twitter’daki paylaşımı şöyleki


Tesla merch buyable with Dogecoin (Dogecoin ile Tesla yan eserleri satın alınabilir)

Açıkçası Elon Musk’ın bu biçimde bir atak yapması, hiç kimseyi şaşırtmaz. Çünkü şirket, bir süre evvel de Bitcoin ile Tesla araç satışı yapmış lakin bu karardan kısa bir süre içerisinde vazgeçmişti. Karardan niye vazgeçildiğini de açıklayan Elon Musk, Bitcoin’in gereğince çevreci olmadığını ileri sürmüştü.

Birtakım ekran manzaraları, test basamağının başladığını gösteriyor


Toplumsal medya platformlarında paylaşılan birtakım görseller, Tesla’nın internet sitesinde Dogecoin ile satın almayı test etmeye başladığını gözler önüne seriyor. Şu an için birtakım kullanıcıların bakılırsabildiği kısım, ilerleyen devirlerde tüm kullanıcılara açılacak üzere görünüyor. Lakin şu an için net bir şey söylemek hayli güç.

Elon Musk’ın attığı tweet, Dogecoin’in fiyatını direkt etkiledi. Açıklamadan evvel 0,16 dolar düzeylerinden süreç goren kripto para ünitesi, yapılan açıklamayla 0,20 doların üzerine çıktı. Kripto para ünitesi, son 24 saatte ise yüzde 11’den çok paha kazanmış durumda. Bitcoin’in sallantıda olduğunu göz önünde bulundurursak, bu yükseliş hiç de üzücü değil üzere görünüyor.

Dogecoin, Türkiye’de milyonlarca yatırımcısı olan bir kripto para ünitesi. Bu durum, toplumsal medyada da kendisini gösterdi. Kullanıcılar, an prestijiyle Elon Musk, Dogecoin, Tesla ve hatta Shiba Inu’yu gündeme taşımış durumdalar. İşte hususla ilgili yapılan birtakım paylaşımlar:
Bu içerik yatırım tavsiyesi kapsamında bedellendirilemez.
 
Üst