Etkileyici ve vergi kaçakçısı Vacchi kendini savunuyor

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Açıklamak istediğim tek şey, geçen gün gazetelerde 'Vacchi evasore'u gördüğümde gülümsemek zorunda kaldım, benim adım olmasaydı haberin farklı bir önemi olurdu diye düşünüyorum. Bu biraz fazla sanırım. sömürü ama sorun değil, kamuya açık bir kişi olduğunuzda, böyle olmanın artıları ve eksileri olduğunu anlamalısınız. Gerçeğe saygı duyulduğu sürece”. İlk kez televizyonda böyle yorum yaptı girişimci Gianluca Vacchibugün canlı olarak Myrta Merlino'nun Canale 5'te sunduğu program Pomeriggio Cinque ile bağlantı kurdu; kendisi, kendisini nüfuz sahibi biri olarak faaliyetiyle bağlantılı olduğu iddia edilen bir vergi kaçakçılığı faaliyetinin kahramanı olarak gören basın bültenlerinin ardından kendisiyle röportaj yaptı.

Ve devamını şöyle açıklıyor: “Yani vergi kaçakçısı olarak tanımlanmam garip çünkü Son 10 yılda doğrudan veya dolaylı olarak ödediğim vergileri de hesaba katarsak 400 milyon euronun üzerindedir“.

Vergi kaçakçısı etkileyiciler, Gdf 11 milyon avroyu geri aldı

Geçtiğimiz 9 Mart'ta Guardia di Finanza, sosyal ağlar aracılığıyla ve her şeyden önce popüler yetişkin eğlence sitelerine içerik eklenmesi yoluyla etkileyici pazarlama faaliyetleri için vergi kaçakçılığından kaynaklanan 11 milyon avroyu geri aldığını duyurdu. Etkileyiciler arasında girişimci Gianluca Vacchi ve içerik yaratıcısı Luis Sal da yer alıyor.

Operasyon Bologna Guardia di Finanza İl Komutanlığı tarafından gerçekleştirildi. Fiamme Gialla'nın bize bildirdiğine göre operasyonlar, iki farklı çalışma bağlamı. İlki 4 etkileyiciyi içeriyordu ve ardından toplamda 50 milyon takipçi geldi. İkinci bağlam ise, web'de ücretli hizmetlerin yayınlanmasında oldukça aktif olan 5 dijital yaratıcıyla (hepsi vergi makamları tarafından tanınmayan) ilgiliydi. Fiamme Gialle, genel olarak, etkileyicilerin büyük ölçüde işbirlikçi olduklarını, ortaya çıkan bulgulara hemen bağlı kaldıklarını ve Hazine'ye ödenmesi gereken tutarları ödediklerini açıkladı; yalnızca bazı durumlarda mali ofisler nezdinde prosedüre devam etmeden önce daha fazla araştırma yapma hakkını saklı tuttular.

Ayrıca okuyun