“Foro Italico'da oynamak istiyorum”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Roland Garros, Wimbledon, Olimpiyatlar. Birincisi, aynı zamanda İtalyan Enternasyonalleri. Novak Djokovic, Madrid'de mağlubiyetle durdurulan sezonunun hedeflerini belirliyor. 'Nole' daha sonra Mutua Madrid Açık'tan çekildiği için üzgün olduğunu ancak “genç” ve “çok istekli” göründüğü için 2025'te de “yetenekli” oynamaya devam etmeyi umduğunu söyledi. İspanya'nın başkentinde düzenlenen Laureus Ödülleri'nde Sırp şampiyonu, “Vücudumu özellikle Roland Garros, Wimbledon, Olimpiyat Oyunları ve benim için turnuvaların en önemli bloğu olan ABD Açık'a hazırlıyorum” dedi. en iyi sporcu ödülüne layık görüldü. “Roma'da Masters 1000'de oynamayı planlıyorum. Bu yılın başlangıcı biraz farklıydı ve hala teniste mükemmel seviyeyi bulmaya çalışıyorum ve umarım bu Roland Garros'a gelir” diye ekledi 24 Grand Slam turnuvasının galibi.

Djokovic, rekor kıran palmarlarında eksik olan tek şampiyonluk olan Paris'te Olimpiyat altın madalyasını kazanmanın “mümkün” olduğunu düşünüyor. “Her zaman her şeyin mümkün olduğuna inanmalısınız. Oyunlar en eski ve en prestijli spor etkinliğidir ve umarım orada en iyi tenisimi oynayabilir ve formda olabilirim, çünkü Olimpiyatlarda yer almak için bir şansım daha olup olmayacağını kim bilebilir?” En azından Los Angeles 2028'e kadar oynamak istediğimi söyledim ama asla bilemezsiniz,” diye açıkladı Nole. Goran Ivanisevic ile ayrılığın ardından Djokovic, yeni bir teknik direktöre sahip olmama olasılığını “düşünüyor”. “20 yıldan fazla oynadıktan ve farklı takımlarla ve koçlarla çalıştıktan sonra karar vermek için acelem yok, bu seçeneği değerlendirmeye izin verebileceğim bir aşamadayım” diye itiraf etti.

Djokovic raketin diğer mutlak büyükleriyle birlikte bir döneme damgasını vurdu. Artık pistte eski nesli savunacak tek kişi o. Rafa Nadal, fiziksel sorunlar nedeniyle uzun bir aradan sonra zorlu bir dönüşle mücadele ediyor. “Onun gibi bir efsaneye büyük saygım var ve emekli olmadan önce en azından bir kez daha birlikte oynayabilmeyi umuyorum. Rafa'ya da büyük saygım var, o iyi bir insan ve ülkemizin efsanesi.” spor, o benim en önemli rakibim. Avustralya'da onu bir veya iki turnuvada görmeyi umduğumu ve bunu yapmayı umduğumu söyledim.” dedi Djokovic. Djokovic, “Onunla en az bir kez oynayabileceğim” dedi. Dünya bir numarası, İspanyol oyuncu hakkında “şu anda” bir “tahmin” yapmanın mümkün olmadığını kabul etti, ancak “Bir sporcu olarak yapmayı başardığı her şeyin inanılmaz olduğunu. Birçok kişiye ilham kaynağı olan temelini unutmadan” altını çizdi. Nole, “İspanya'daki ve dünyanın dört bir yanındaki gençler” dedi.

Djokovic beşinci Laureus'unu Madrid'de aldı. “Bu prestijli ödülü kazanmak benim için bir onurdur. Laureus kurulduğunda, onun öncülü ve misyonu sporun dünyayı değiştirme gücüne sahip olduğuydu ve bu ödül, kariyerim boyunca aldığım diğerlerinden tamamen farklı. Bu sporda zanaatınızda ustalaşmak ve yüksek seviyelere ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini anlayan şampiyonlar tarafından seçiliyor” diye itiraf etti.