Kök hafta başlıyor: nedir, girişimler, hedefler

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Bugün 4 Şubat 2024'ten 11 Şubat'a kadar, geçen Kasım 187/2023 sayılı yasayla çocukların bu konularda farkındalığını artırmak, ilgilerini ve seçimlerini teşvik etmek amacıyla kurulan bilimsel, teknolojik, mühendislik ve matematik disiplinlerinin (STEM) ilk ulusal haftası başlıyor. disiplinler. Çoklu laboratuvarlar, sergiler, çalışma günleri, toplantılar ve küçükler için dersler de dahil olmak üzere Üniversite ve Araştırma Bakanlığı ile üniversiteler ve araştırma kurumları tarafından desteklenen çok sayıda girişim. Bu ilk baskı için planlanan girişimler Mur web sitesinde yer alıyor.

Fratelli d'Italia ve grup üyesi Marta Schifone, “Cumhuriyet tarihimizdeki ilk ulusal STEM haftası başlıyor. Parlamentonun girişimiyle oluşturulan ve oybirliğiyle kabul edilen ve beni ilk imza sahibi olarak gören bir yasa sayesinde” diyor. İşçi Komisyonu lideri – Fratelli d'Italia partimle birlikte, bu sefer bilime, bilgiye ve geleceğe adanmış, siyasi programımızın bir nitelik noktasını karşılayan bir parti kurmuş olmaktan özellikle gurur duyuyorum. şirketlerin, start-up'ların, derneklerin, okulların, üniversitelerin, meslek birliklerinin, kültür mekanlarının katılacağı etkinlik, konferans ve toplantılarla dolu, çok zengin ve dolu bir takvimi kısa sürede zenginleştirdi.Bakan Roccella'ya ve Dışişleri Bakanlığı'na şükranlarımı sunuyorum. Girişimimizi memnuniyetle karşılayan ve destekleyen Üniversitemiz olarak teknik-bilimsel becerilerin memnuniyet ve rekabet açısından ama her şeyden önce istihdam açısından bir fırsat olduğunu hep birlikte söylemek, geleceğin meslekleri ve profesyonelleri hakkında tek ses olarak konuşmak için.” .