Lazio-Roma, Başkent derbi için zırhlı: sahada bin kişi

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Viminale’nin çatışma riskine ilişkin yaptığı uyarının ardından yarın saat 18.00’de Olimpiyat stadında oynanacak Lazio-Roma derbisi için zırhlı sermaye. Kazaları önlemek için sahada polis güçlerinden binden fazla adam olacak.

İki taraftarın tüm buluşma yerlerinde öğleden sonra yaygın önleyici hizmetler başladı. Bunun yerine yarın stadyum çevresinde geniş kapsamlı kontroller yapılacak. Olimpico bölgesindeki ilk yol kapanışları saat 14.00 gibi erken bir saatte başlayacak. Diğer derbiler için test edilmiş olan ancak İçişleri Bakanlığı’nın işaretleriyle güçlendirilecek bir güvenlik planı. Bu nedenle, halihazırda taraftarları izlemek için çalışmakta olan Roma digos müfettişleri ve bilgi birimi jandarmalarının azami dikkati.


ERKEKLER ROMA– “Umarım bir şey olmaz, derbiler hep sakin geçer. Gazetelerde okuduğum tüm bu iklim Lazio ve Roma açısından beni çok şaşırtıyor. Gelin sporu olması gerektiği gibi yaşamaya çalışalım”, Guido Zappavigna Lazio-Roma derbisi vesilesiyle çatışma riskiyle ilgili uyarıdan sonra, daha önce Boys Roma 1972 grubuna mensup olan Roman taraftarı Adnkronos’a anlatıyor Zappavigna’ya göre “eğer bu tırmanma durmazsa”, ancak bu endişe verici ”Her şeyden önce Avrupa”’, ”dönüşü olmayan bir noktaya geldik.” ”Bütün bu yersiz alarmlar bile gerginlik yaratıyor, çocuklarınız torunlarınız el ele maç izlemeye gitmek çok güzel. der ki – Bu iklimi oluşturmak hoş değil”.


ROMA KULÜBÜ – İtalyan Roman Kulüpler Birliği (Airc) başkanı Francesco Lotito, “Takımımızı çokça tezahürat edeceğiz ve bu saygı, fair play, sporun değerlerine bağlı kalma adına olacak” diyor. Adnkronos, yarın Olimpico’da oynanacak Serie A’da şampiyonanın 27. gününde geçerli olan Başkent derbisi karşısında. “Şiddetin her türüne her zaman karşıyız, Derneğimizin Tüzüğünde var, Roma-Lazio derbisini de diğer tüm maçlar gibi sporun değerlerini gözeterek karşı karşıya getireceğiz, çünkü futbol spordur” .
 
Üst