Lecce, Henry'ye kafa attığı için D'Aversa'nın görevine son verildi

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Lecce-Verona maçı sonunda yaşanan olayların ardından US Lecce, teknik direktör Roberto D'Aversa'yı görevden aldığını duyurdu. Yapılan çalışmalardan dolayı teknik direktöre ve ekibine teşekkür ederiz.” Kulüp bunu internet sitesinde yazıyor.

Lecce-Verona sırasında ne oldu?

2023-2024 Serie A'nın 28. maç günü için planlanan karşılaşmayı 10 Mart Pazar günü Verona, Lecce'de 1-0 kazandı. Lecce D'Aversa antrenörünün Henry'ye yaklaşıp ona kafa vuruşuyla vurmasıyla maç oldukça gergin geçti.

“Heyecanlı bir son vardı, maçın son dakikalarında bazı provokasyonlar yaşandı. Oğullarımın ceza veya benzeri bir ceza almasını istemedim, Henry ve ben temasa geçtik: bu hareketi görmek hoş değildi, ama amacım diğerlerini bölmekti. Maç bittikten sonra bile provokasyonlarına devam etti,” dedi D'Aversa Sky'a.

“Maçın sonunda hemen Marco Baroni'yi selamladım, ardından bir kargaşa çıktı ve amaç oyunculara yönelik disiplin cezalarından kaçınmaktı. “Yöneticilerle konuştuk ve hepsi bu. Kafa atmak için sahaya girmedim, Baroni'yi selamlamaya gittim, amacım kesinlikle Henry'ye gitmek değildi. Tekrar ediyorum: Her şeyden bağımsız olarak çirkin bir jest”.

Lecce zaten koçun davranışını belirsiz bir şekilde kınamıştı: “US Lecce, teknik direktör D'Aversa ve Verona oyuncusu Henry'nin dahil olduğu bölüme atıfta bulunarak, maçın finalindeki genel gerginlik durumunu değerlendirirken, bu durumu sert bir şekilde kınıyor. Antrenörünün hareketinin sporun ilke ve değerlerine aykırı olduğu” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca okuyun