Mayer Soliani’nin hikayesi

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Lazio taraftarı ve İsrail ordusunda çavuş. Mayer Soliani, İsrail ordusunun üniformasını giyiyor ve Hamas’ın 7 Ekim’de gerçekleştirdiği saldırının ardından başlatılan askeri operasyonlara katılıyor.. Genç asker Rainews’le konuşuyor: Roma’daki çocukluğu, Lazio’ya olan aşkı, İsrail’e taşınması. “Annem ve babam Romalı, ben 12 yaşımdayken İsrail’e yaşamaya geldiler. Bir buçuk yıl önce askere yazıldım, halkımı, halkımı, savaşımı savunmak için burada olmak benim için bir onur. Bu tür hassas görevler ben değilim. ‘Uzun zamandır oradayım ama operasyonlara zaten katıldım’ diyor.

Hamas saldırısı 7 Ekim Cumartesi günü sabah saat 7.30’da gerçekleşti, “13.00’te buradaydım. Annem ve babam burada, İsrail’de. Büyükanne ve büyükbaba, amcalar ve kuzenler Roma’da yaşıyor. Korkuyorlar ama benimle çok gurur duyuyorlar. Korkmuyorum, biraz korkuyorum ama ne yapmamız gerektiğini biliyoruz, hazırlıklıyız: korkmuyoruz. Roma’da ne bırakacağım? Kesinlikle Lazio ve arkadaşları. Her yıl Lazio’yu görmek için Roma’ya geliyorum, eğer durum sakinleşirse 2 ay sonra Madrid’de olacağım ama görevin ne kadar süreceğini bilemiyoruz. Bize çok uzun süreceğini söylediler” diye ekliyor Atletico ile Lazio arasındaki Şampiyonlar Ligi maçı için stadyumda bir yer hayal ediyor.

Kelimeler internette dolaşıyor, Lazio oyuncularından Ciro Immobile’dan Luis Alberto’ya mesajlar geliyor. Başkan Claudio Lotito bile etkilendi. “Bu videoyu defalarca gördüm ve yeniden izledim – Forza Italia senatörü tonews.com diyor -, bunu burada Parlamento’da da gösterdim, tabii ki duygulandım, beni etkiledi, bir çocuk nasıl bu kadar gençken sana vurmaz? anavatanı İsrail’i savunmak için İtalya’yı terk ettiğini” söyledi. “O genç askeri görünce etkilendiğimi söylemekten utanmıyorum – diye ekliyor Biancoceleste kulübünün bir numarası – Ona korkup korkmadığını sorduklarında, yüreğinde bir sevinçle hayır dedi ve bu da diğer şeylerin arasında yer aldı. özlüyor Lazio olduğunu söylüyor Başka ne ekleyebiliriz Çocuk Yahudi dinine mensup, Lazio’nun Yahudi düşmanı ve şu veya bu karşıtı olduğunu söyleyen birinin ortaya attığı yalanların bir kanıtı daha. şimdi ne söylediklerini görmek için. Gerçekten Lazio insan haklarının, insanlara saygının, ahlaki, ekonomik, ırksal ve her türden bütünlüğün sözcüsüdür. Harikaydı ve geri döner dönmez ben onu davet et ve onu yakınımda istiyorum”.

“Bu, Lazio’nun başkanının yanı sıra, Shoah Vakfı’nın yönetim kurulu başkanı gibi belirli değerleri geliştiren kurumlarda akıllı insanların da bulunduğunun, buna ihtiyaç olmasa bile, kesin bir kanıtıdır. Strasbourg’daki insan hakları komisyonuna atanan Profesör Gambino, davranış açısından bundan daha iyi korunduğunu düşünüyorum, her zaman bizim tarafımızdan ve halk tarafından yapılanlardan bahsetmeye bile gerek yok”, diye bitiriyor.