“Müziği alkışlıyorum”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Müziğe bir alkış verirdim“. Bu, 74. Sanremo festivalinin rekor reytinglerle açılışını yapan dün akşam Amadeus'un anında yaptığı yorum. “Yarışmaya katılan tüm şarkıcılara Marco Mengoni sayesinde teşekkür ediyorum, dün çok iyiydi: Arkadaşlarımı ve saygı duyduğum insanları seçtim ve bir hikayesi olan. Kardeşim Ciuri Rosario Fiorello'ya da teşekkürler. İnanılmaz bir parti, insanlar Ariston'un önünde sabah dört buçuğa kadar parti yaptılar, daha önce görülmemiş büyük bir parti.”

“Sanremo, üst üste beşinci yıldır burada olmak büyük bir mutluluk, bir onur ve daha önce de söylediğim gibi, bir gün başka bir şey düşünme ihtimaline karşı durmak zorunda olduğumu hissediyorum. yeni fikirler bulmak. Rai çok iyi bir yeni teknik direktör bulabilecek“. “Bu, her zaman açık olan kapımı çalmakla ilgili değil – diye ekliyor Amadeus – Rai'nin tüm üst yönetimiyle harika bir ilişkim var”.

Monologlar mı? Geçmişte yapılanlardan memnunum ama artık işin gücü kalmadı sanırım. Tekrarlanan şeyleri sevmiyorum, zaten yapıldığını düşündüm ve tonu değiştirmek istedim. Geçen yıl konfor alanıma girebilirdim ama her zaman risk almayı severim.” “Farklı şeyler yapıyorum ve gidip farklı şeyleri test ediyorum. Bunun fikrini bana bahar aylarında tanıştığım Giovanni Allevi verdi. Onun savaşında ben de vardım ve bana bazı şeyler anlattığında monologlara gerek olmadığını düşündüm” diye ekliyor.

Gianni Morandi bu sabah beni aradı ve Ona Festival'de 'Bu hafta bir planın yoksa uğra' dedim”. Ve Morandi'yle geçireceği gecenin nasıl olacağını merak edenlere sanat yönetmeni şakacı bir şekilde yanıt veriyor: “Ben de ona şöyle dedim: perşembe günü planın yoksaiçeri girin.”

Giorgia: “Bu her zaman sihir içeren ve size sorumluluk duygusu veren bir sahnedir”

Bu akşam Amadeus'un ortak sunuculuğuna katılacak olan Giorgia, “Kaç kez geri döndüğünüz, yaşlandığınız ve deneyim kazandığınız önemli değil. Bu her zaman sihir içeren ve size sorumluluk duygusu veren bir sahnedir” dedi. “Hikayem geçen seneki katılımla bu sahnede başladı” ve bu nedenle “Duygu kelimesini kötüye kullanacağım”.

İlk akşamın rekor sonuçları hakkında şaka yapan şarkıcı, “Buraya geri dönmek, şu ana kadar yaptıklarımızı kamuoyuna anlatmak gibi bir şey ve Amadeus'un iyi bir izlenim bırakmasını istiyorum” diye ekliyor: “Bunlarla birlikte, sonuç burada aynısını yapmazsam bu benim hatamdır”. Ve Marco Mengoni “harikaydı”.

Giorgia, Sanremo'da genç teklifler arasında ilk kez sahneye çıkan 'E poi' şarkısından 30 yıl sonra, “1994'te Sanremo'da yakalanmak için 'E poi' ile Festival'e çıktığımızda Baudo bize şarkıyı yeniden yazdırdı” diyor. “Şaşırdık çünkü ne yaptığımızdan emindik ama şarkıyı sunmak için sadece 4 saatimiz vardı. Böylece bu kaydı 'açtık' ve Amadeus'un da söylediği gibi o haklıydı”.

Kadro ve eşleşmeler

Şarkıcıların, bu akşam şarkı söylemeyecek olan yarışmadaki meslektaşlarından biriyle eşleşecekleri sıra şöyle: Ghali tarafından sunulan Fred De Palma, La Sad tarafından sunulan Renga ve Nek, Bay Rain tarafından sunulan Alfa, Dargen D. 'Amico, Diodato tarafından sunulur, Il Volo, Rose Villain tarafından sunulur, Gazzelle, Bnkr44 tarafından sunulur, Emma, Fransız Azizleri tarafından sunulur, Mamhood, Alessandra Amoroso tarafından sunulur, Big Mama, Il Tre tarafından sunulur, The Kolors, Angelina Mango Geolier tarafından sunulur, Fiorella Mannoia tarafından sunulur. Sangiovanni tarafından sunulan Loredana Berté, Maninni tarafından sunulan Annalisa, Ricchi e Poveri tarafından sunulan Irama, Negramaro tarafından sunulan Clara. Her sunucu ayrılırken kendi şarkısının nakaratıyla eşlik edecek, böylece tüm yarışan şarkılar bu gece de duyulabilecek.

Rai'nin CEO'su ve genel müdürü: “Olağanüstü gösteri”

“Dün gece Ariston Tiyatrosu sahnesinde sahnelenen olağanüstü bir gösteri Bu basit bir 'eğlence' ya da şarkıların gözden geçirilmesi değil: müzik etrafında, Amadeus – Marco Mengoni ile birlikte ve Fiorello'nun suç ortaklığıyla – hafiften yapılmış, ama aynı zamanda içinde bulunulan zamana dair düşünmeye de yiyecek sunabilen bir gösteri inşa etti. onun ışıklarıyla ve gölgeleriyle yaşıyoruz”. Böylece Rai CEO'su Roberto Sergio ve Genel Müdür Giampaolo Rossi, 74. İtalyan Şarkı Festivali'nin ilk akşamının ardından.

“Amadeus'a, Festivalin devamı için büyük bir 'iyi şanslar' ile birlikte – Sergio ve Rossi'yi de ekleyin – Sanat Yönetmeni ve ev sahibi olarak Kamu Hizmeti ruhunun harika bir tercümanı olduğu için Amadeus'a teşekkür ederiz. dahil etmek, eğlendirmek, dahil etmek gerçekten evrensel bir dil konuşun ve müziğin tüm enerjisini serbest bırakın. Gerçekten herkes için. Ve Avrupa'da neredeyse eşi benzeri olmayan bu muazzam üretim makinesinin arkasında yer alan Rai'li tüm kadın ve erkeklere teşekkür ederiz. Onlar bizim gerçek gücümüzdür. Son olarak, üç zorlu yılın ardından çok sayıda bu Festivale geri dönen ve festivalin hikayesine ve başarısına katkıda bulunan tüm gazetecilere teşekkür ederiz”.

Ayrıca okuyun