“Öğretmenlere saldırı son, devlet hukuk davası açacak”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Dün İtalya’da iki farklı okulda bir öğretmen ve bir müdürün saldırıya uğradığını okuyunca çok üzüldüm”. Bu nedenle, Birliğin siyasi okulunda konuşan Eğitim Bakanı, Joseph Vallettara, Rovigo okulunda “öğretmen için ilk kez olay yerine devlet avukatı hazır” olduğunu duyurdu. “Eğer biri kalkıp bana bir öğretmene yumruk atarsa, bakanlığın ceza davasında müdahil taraf oluşturmasını önereceğim. Ve kim bir öğretmene yumruk atarsa, ondan imajının zedelenmesini isteyecek olan Devletle de karşılaşacaktır. Bir öğretmene, müdüre veya okulda çalışan herhangi birine kimin şiddet uygulayacağını bilin. Saldırıları durdurmanın zamanı geldi. Sınıflara huzur ve güvenliğin geri dönmesini istiyorum”, diyerek sözlerini tamamladı Valditara.

Ayrıca oku

“Hep birlikte çok çaba sarf etmeliyiz. Artık aptalca tartışmalara, hakaretlere, sömürüye son” diyen Valditara, “Ciddi çalışmaya çalışalım – teşvik etti – iyi niyetiniz, vizyonunuz ve siyasi zekanız varsa, ortaklaşa çözümlerin de bulunabileceğine inanıyorum” dedi. “‘Daha kötüsü, o kadar iyi’ diye akıl yürütmezsek, birlikte ülke için iyi şeyler yapabileceğimize inanıyorum, çünkü okul herkesin ve herkes içindir, çünkü İtalya herkesindir” dedi.

Eğitim Bakanı, “Kamu mallarına da saygı gösterilmesi gerekiyor: 2021’de Roma’daki işgal altındaki okullarda çalınan PC’ler ve yıkılan laboratuvarlar dahil olmak üzere 500.000 avroluk zarar olduğunu düşünün” dedi. Birilerinin girdiği işgallerde, burada bile hesap sorulması için bir çözüm bulunması gerekecek, aksi takdirde bedelini sadece kamu malına saygısı olmayan vandallar değil, hepimiz öderiz” dedi.

Valditara daha sonra, “İdeolojik ve soyut olan sol, tüm kültürel konuları incelememizi ve ardından mesleki eğitimi kim bilir ne zaman yapacağımıza bırakmamızı istiyor, böylece zaten var olanlara ek olarak daha birçok işsizimiz olacak” dedi. Lig’in siyasi okulu okul-iş münavebesi, “bizi soldan ayıran bir tema”. Bakan için “tam bir güvenlik içinde okul ve iş arasında geçiş yapmak çok önemlidir, öyle ki Almanya ve İsviçre gibi ülkelerde belirleyici bir rol oynar”. Ve bunun üzerine “başka bir büyük meydan okuma” oynanıyor.