Ön Kızartma Yapmadan, Musakkayı Birde bu biçimde Deneyin

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Ön Kızartma Yapmadan, Musakkayı Birde bu biçimde Deneyin Tanımı İçin Malzemeler

• 4-5 adet patlıcan (sayıyı artırabilirsiniz)
  • 1 kase kıyma
  • 1 adet soğan
  • 1 yemek tabağı kadar doğranmış kapya biber
  • 1 yemek tabağı kadar doğranmış çarliston
  • 1 yemek tabağı kadar doğranmış sivri biber
  • Yarım çay bardağı kadar zeytinyağ
  • 1 yemek kaşığı dolusu salça
  • 1 kase domates püresi
  • 1-2 diş sarımsak
  • Tuz
  • Karabiber
Üzeri için

• Birkaç dilim domates yahut çeri domates
Ön Kızartma Yapmadan, Musakkayı Birde bu biçimde Deneyin Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Patlıcanları şeritli halinde kabuklarını soyalım akabinde küp küp doğrayalım tuzlu suda bir 2 dakika bekletelim.
  2. hemen sonrasında sularını süzdükten daha sonra üzerine sıvı yağ tuz ve karabiber ekleyerek evvelde ısıtılmış 200° fırına verelim.
  3. Patlıcanları biraz közlendikten daha sonra bir yemek tabağı kadar hazırladığımız biberleri ek ederek tekrar fırına verelim.
  4. Onlar közlenirken uygun bir tavaya yarım çay bardağı kadar zeytinyağını ve doğranmış soğanımızı alarak biraz kavuralım.
  5. ondan sonrasında kıymayı ekleyelim kıyma suyunu çektikten daha sonra salçamızı domates püresi ve sarımsağı ekleyelim.
  6. Çok az su ek edelim ve tuz ve karabiber ekleyelim dilerseniz pulbiber de ekleyebilirsiniz benim kullandığım biber çeşitleri acı olduğundan dolayı ben tercih etmedim.
  7. Sosunuzu hazırladıktan daha sonra patlıcanlarımızı fırından çıkartalım uygun bir tepsiye alalım ve üzerine hazırladığımız sosumızı dökelim üzerine birkaç tane domates yerleştirelim yinedan fırına verelim.
Mutlaka bunu deneyin sahiden epey yavaşça ve epey lezzetli oluyor tanımın görüntülü anlatımı ınstagram hesabımda mevcuttur oradan bakabilirsiniz,afiyet olsun.

Ön Kızartma Yapmadan, Musakkayı Birde bu biçimde Deneyin Tanımı Fotoğraflı Yapılışı