Patronun iki yandaşı Messina Denaro tutuklandı

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Patron Matteo Messina Denaro’nun çevresinde yeni tutuklamalar. Carabinieri del Ros ve Trapani İl Komutanlığı, Castelvetrano’dan 50 yaşındaki Emanuele Bonafede ile İsviçre doğumlu 48 yaşındaki Lorena Ninfa Lancieri’yi tutukladı. Karı koca, kişisel yardım ve yataklık etmek ve cezaya uyulmamasını sağlamakla, Cosa Nostra’yı kolaylaştırmakla ağırlaştırılmış suçlarla suçlanıyor.

Ayrıca oku

Müfettişlere göre, mafya patronunu Campobello di Mazara’daki (Trapani) dairesinde “sürekli olarak ve birkaç gün boyunca” kaçak olarak ağırladılar. Palermo Dda’sına göre çift, patrona “kişisel ihtiyaçlarını karşılama ve kaçak durumunu sürdürme amaçlı uzun süreli yardım” sağlayacaktı.

Eşleri çivilemek için, sağ elinde bir bardak rom ve sol elinde dev bir puro ile bacak bacak üstüne atmış oturan patronun fotoğrafı. Tutuklanan çiftin oturma odasında çekilen fotoğrafı Messina Denaro’nun cep telefonunda bulundu. Mafya patronunun kim olduğunu bilmediklerini iddia ediyorlar ama müfettişler bu versiyona inanmıyorlar. Şu anda Trapani Eyaletinde çeşitli aramalar yapılıyor.

Operasyon, geçen 16 Ocak’ta Ros’un 30 yıl kaçak kaldıktan sonra Palermo’da Matteo Messina Denaro’yu yakalamasına izin veren soruşturmanın devamı niteliğinde. Şoförü Giovanni Salvatore Luppino da cezaya uymamaktan ve mafya yöntemleriyle ağırlaştırılmış yardım ve yataklıktan, 60 yaşındaki Andrea Bonafede bir mafya derneğine katılmaktan, doktor Alfonso Tumbarello mafya derneğinde dış rekabetten ve doktor Alfonso Tumbarello’dan da kelepçeli. mafya yöntemleriyle ağırlaştırılmış diğer suçlar, Andrea Bonafede, 54, cezaya uymamayı temin ve mafya yöntemleriyle ağırlaştırılmış yardım ve yataklık; ve bir mafya derneğine katıldığı için eski Scarlet Pimpernel’in kız kardeşi Rosalia Messina Denaro.

Soruşturmayı Palermo savcısı Maurizio de Lucia, yardımcısı Paolo Guido ve savcılar Piero Padova ve Gianluca De Leo koordine etti.