Pd ön seçimleri 2023, Schlein sekreteri: “Değişim için açık talimat”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Değişmek için açık bir yetki.” Elly Schlein, Pd ön seçimlerindeki zaferinden sonra kendini böyle ifade ediyor. Schlein, Stefano Bonaccini’yi yendi ve yeni parti sekreteri olacak. “Size çok müteşekkirim çünkü birlikte küçük büyük bir devrim yaptık. Bir kez daha bizim geldiğimizi görmediler. Demokratik halk yaşıyor, varlar ve yeniden ayağa kalkmaya hazırlar. Bunun üzerinde çalışacağız. Güven, değişmek açık bir mecburiyettir” diyerek ilk açıklamasında, “Son yıllarda kırılan güven ve kredibilitenin yeniden inşa edilmesinin önceliğinin altını çizdi. Halkın güvenine asla ihanet etmemek en büyük sorumluluktur” dedi.

“Hükümet ve Giorgia Meloni için büyük bir sorun olacağız çünkü artık taahhüdümüz muhalefeti Parlamento’da ve ülkede örgütlemek. Stefano Bonaccini’ye sıcak bir mesaj göndermek istiyorum ve her zaman yüksek düzeyde çatışma için teşekkürler. . Enrico Letta’ya teşekkür etmek istiyorum. Onu duydum, yarın devir teslim için kendimizi organize edeceğiz” diyor tekrar. “Ülkenin çıkarları için hep birlikte çalışmaya başlayın. Benim taahhüdüm herkesin sekreteri olmaktır”.

“Öncelikler, her türlü eşitsizliğe karşı mücadele, insana yakışır çalışma hakkı, acilen iklim acil durumuyla mücadele etme ihtiyacı. Güveni kırıldığı yerde yeniden inşa etmeliyiz. işin ; Devlet okulu, okulların önündeki ekip saldırıları karşısında hükümetin sessiz kaldığı bir zamanda. Evrensel halk sağlığındaki herhangi bir kesintiye karşı barikatlar kuracağız. Sosyal adaletin yanı sıra iklim adaleti için mücadele edenlerin yanında olacağız. Gerçek, derin bir ekolojik dönüşüm için çalışacağız “ve” güvencesizliğe bir sınır koyana kadar dinlenmeyeceğiz “diye ekliyor.