Putin, iki lider arasındaki görüşmede Kim Jong Un’u Rusya’da karşıladı: son haberler

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Vladimir Putin ile Kim Jong Un arasındaki görüşme Vladivostok’ta, Rusya’nın Uzak Doğu’sunda. Kuzey Kore liderini Kozmodrom’da karşılayan Rusya Devlet Başkanı, “Sizi gördüğüme sevindim” dedi. uzun el sıkışma 40 saniye. Kim, Putin’e “Bizi davet ettiğiniz ve yoğun programınıza dahil ettiğiniz için teşekkür ederiz” dedi. Kremlin, Kim’in gelişine ilişkin bir video paylaştı.


Ayrıca okuyun“Rusya ve Kuzey Kore’yi ilgilendiren tüm konuları konuşacağız”Putin gazetecilere, Pyongyang’dan Moskova’ya olası silah tedariği konusundaki görüşmelere ilişkin bir soruya yanıt verdi. Putin, “Tüm sorunları yavaş yavaş konuşacağız. Zaman var” diye ekledi.

Putin’e sorulduğunda Rusya’nın Pyongyang’a uydu inşasında yardım edip etmeyeceğiRusya Devlet Başkanı şu cevabı verdi: “Bu yüzden buraya Vostochny Kozmodrom’a geldik.” Ve şunu ekledi: ”Kuzey Kore lideri füze teknolojisine büyük ilgi gösteriyor ve uzayı geliştirmeye çalışıyor.” Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, ”Ülkelerimiz kamuya açıklanmaması gereken hassas alanlarda işbirliği yapıyor” diye ekledi: ”Rusya Uzayın ilk fatihlerini doğurdu” diye yazdı Kim, kozmodromda ziyaretçilerin ithaflarını içeren bir kitapta.

Rus televizyonuna göre Putin, Kim’e Vostochny kozmodromunun tesislerini gösterdi. PrimaMedia, Kim’e Angara fırlatma aracının nasıl monte edildiğinin gösterileceğini bildirdi. Sosyal medyada paylaşılan bazı videolarda görülebildiğine göre, Ayrıca Kuzey Kore liderinin etkili kız kardeşi Kim Yo Jong da oradaydı..
 
Üst