“Sadece bir tahta parçası sayesinde kurtulursun”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Bana ‘Gemi ile gidiyorsun ve tam olarak nerede olduğunu belirtmeden İtalya’ya varıyorsun’ dediler. 2 vakada deniz dalgalı mıydı hatırlamıyorum.Birçok kişi kendini kötü hissetti.Bu durumda biraz yukarı çıkılabilirdi.Kaptan izin verdi.Yukarı çıktım gördünüz. İtalya’nın ışıkları, deniz dalgalı, dalgalar vardı, bir darbe duydum, üzerindeydim, yüzerek bir tahta parçasına tırmanarak kendimi kurtardım, sahile yüzerek yarım saat sürdüm. yarım saatimi aldığını ve karada hiçbir şey olmadığını tekrar edin ‘onlar hala jandarmaydı’. Bu, geçen 26 Şubat’ta Steccato di Cutro (Crotone) açıklarında meydana gelen gemi kazasından sağ kurtulanlardan birinin, bu sabahki denetimli serbestlik olayında Catanzaro çocuk mahkemesinin soruşturma yargıcına sunulmasının öyküsü. Şüpheli, reşit olmayan bir kaçakçı olduğu iddia edilen Pakistanlı ve iddia makamına göre geçişte rol oynayacaktı.

Ayrıca bugün, gemi enkazından önceki ve sonraki anların izini süren soruşturma yargıcı tarafından başka bir kazazedenin sesi duyuldu. “İlk tekne iyi ama küçüktü. Sonra başka bir tekneye geçtik. Üçü onu sürdü – hayatta kalan genç diyor – Yolcular aşağıda ama aynı zamanda üst kısımda oturuyorlardı. Kolayca zirveye çıkıp 10’da durabildik. yaklaşık 15 dakika. İnsanları bir aşağı bir yukarı yürüten iki kişi vardı. Şüpheli de birinci teknedeydi.”

“İkinci tekne eskiydi. Can yelekleri yoktu. Kötü nefes alıyordum ve bu yüzden ona bindim – kurtulan devam ediyor – Sadece bizi İtalya’ya götüreceklerini biliyorduk, Şüphelinin insanların zirveye çıkmasına yardım ettiği yere değil. Türkçe bildiği için tercüme etti. Yukarıda geziyordu, Pakistanlı başka biriyle kalıyordu, İki Pakistanlıdan biri teknede para topladı. Zanlı da para topladı. Çantayla geziyorlardı”.

‘Teknede çuvalla para toplandı’

“Geldiğimizde, seyir sakin bir şekilde devam etti. Deniz dalgalıydı – kazazede, denetimli serbestlik sırasında soruşturma hakimine hala diyor – Endişelendik. Biz de gelmek için can atıyorduk. Yukarıdakiler bile kapanmıştı. çok tedirgin oldu, komutanlar kaçtı. Hava karanlıktı”. “Yüzmeyi bilmiyorum, Allah beni kurtardı, kıyıya doğru kovuldum ve bir tahta parçasının yardımıyla. Karaya çıktığımda sadece iki balıkçı vardı, jandarma 10/15 dakika sonra geldi” diyor. .

Ve yine: “Yolculuğu Türkiye’de nakit olarak ödedim ama bu para bloke edildi. Teslimatı kuzenim halletti. Para, gemide paranın toplandığı çantaya mı girdi bilmiyorum. … Bir çanta veya sırt çantasından daha fazlası, bu çok fazlaydı.” Kanıtlayıcı olay, hayatta kalan diğer üç kişiyi dinlemek için yarın sabah da devam edecek.

Kaçakçılık yaptıkları iddia edilen diğer üç kişinin de görüldüğü soruşturmada delil niteliğinde olay yer alırken, önümüzdeki hafta Crotone soruşturma hakimi huzuruna çıkarılacak. (Elvira Terranova tarafından)