Sam Bankman-Fried’in Savunma Ayrıntıları Ortaya Çıktı

AliDayı

New member
Kripto dünyasının en büyük üç kripto borsasından biri olarak görülen FTX, kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’in dolandırıcılıkla suçlandığı bir dizi olay daha sonrası iflas etmişti. Bankman-Fried ise yaşanan tüm gelişmeler daha sonrası geçtiğimiz haftalarda Bahamalar’da yakalanmış ve ABD’ye teslim edilmişti.

Dolandırıcılık, dolandırıcılık için saklı muahedeler yapma, menkul değer dolandırıcılığı ve menkul değer dolandırıcılığı için saklı mutabakatlar yapma üzere bir hayli suçlama ile karşı karşıya olan Bankman-Fried, geçtiğimiz hafta 250 milyon dolarlık yüklü bir kefalet karşılığı hür bırakılmıştı.

115 yıl mahpus cezası alabileceği tüm suçlamalara ‘suçsuzum’ diyecek


Tüm bölümün ve bununla birlikte FTX mağdurlarının büyük bir merakla gelişmelerini takip ettiği davada bir daha sonraki kıymetli adım 3 Ocak tarihinde atılacak. Bankman-Fried, 3 Ocak günü Manhattan’da yargıç karşısına çıkarak savunmasını verecek.

Reuters’ın kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre ise Bankman-Fried, yapılan hiç bir suçlamayı kabul etmeyerek savunmasını sunacak. Fried, geçmişte de ‘bazı kusurlar yaptığını’ kabul etmiş lakin cezai bir sorumluluk gerektirecek hatalar işlemediğini sav etmişti…

FTX’in eski baş teknoloji sorumlusu Gary Wang ve davada ismi geçen, kurucuları içinde Bankman-Fried’ın da olduğu bir öteki şirket olan Alameda Research’ün genel müdürü Caroline Ellison suçlamaların büyük çoğunluğunu kabul etmişti ve savcılık ile işbirliği yapacaklarını tabir etmişlerdi.

Bu da Bankman-Fried tarafınca yapılacak savunmayı hayli güçsüz kılıyor. Fakat davanın gidişatının ne olacağına yönelik çabucak hemen kuvvetli bir öngörü bulunmuyor…
 
Üst