Sanremo 2023, Fiorello’nun ‘Viva Rai2’ ile ‘festival sonrası’

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Viva Rai2”, Rai1’e taşınır ve “Sanremo Festivali”nin ilk dört akşamı için “sonraki festival” olur. Bu, Amadeus ve Fiorello tarafından 20.00 Tg1 sırasında duyuruldu. Fiorello, 7 Salı’dan 10 Cuma’ya kadar Glass in via Asiago in Roma’daki şovuna ev sahipliği yapacak. Sanremo Gabriele Vagnato, ancak başlığı ‘Viva Rai2… Viva Sanremo! Geceleyin’. Gece boyunca Rai1’de yayınlanan dört bölüm, ertesi sabah ikinci ağda saat 7.15’te ‘Viva Rai2’nin normal konumunda tekrar yayınlanacak.

Festivalin sunucusu ve sanat yönetmeni Amadeus, Tg1 sırasında bağlantı kurmadan önce “Bu haberi Sanremo’dan ve Festival’den ‘ciuri’ dediğim Fiorello’dan bir arkadaşımla paylaşmak istedim…” dedi. elinde bir Hulk heykelciği tutan Sicilyalı şovmen ile.

Fiorello, Amadeus’a hitaben “Bugün yapacak duyurun olmadığı için endişelendiğini biliyorum … ve sonra ben hallettim”, diye başladı. “Duyuru biraz tuhaf çünkü hepsi ‘Sanremo Festivali’ne olan sevgimden ve sabah 7’de başlayan bir program yapmaktan kaynaklanıyor (‘Viva Rai2’; ed) Hepsini göremezdim. , en geç on buçuğa kadar, en fazla on bire çeyrek kala ve sonra yatmalıydım. Bu yüzden Festivali görmek için nasıl yapabilirim diye düşündüm ve bir fikir buldum: ‘Viva Rai2’ yapmak Rai1’den hemen sonra, Sanremo biter bitmez bana hattı verin ve festivalden sonra Rai1’de gece canlı yayına geçeyim ve adı ‘Viva Rai2… Viva Sanremo! At night’ olacak. Glass’ta Asiago, beni ne zaman istersen arayabilirsin, şarkıcılarla röportaj yapacak elçilerim olacak ve her şeyi yaparız, sabah gelip seni uyandırırım …!”.

Geleneksel olarak çok geç biten Sanremo Festivali’nin son akşamında ‘festival sonrası’ yoktur. Ancak bu, Fiorello’nun son dakikada, tam da festivalin büyük finali için Ariston sahnesine çıkabileceği ihtimalini ve Amadeus’un umudunu açık bırakıyor. Ama Fiorello ne zaman uyuyabilecek? “Hiçbir şey: Hindistan cevizi kullanıyorum” diye yanıtlıyor. Amadeus, “Ben de sizi isterim – Amadeus’un Fiorello’ya yaptığı son ilerleme – ama bu arada bağlantı iyi… Bu arada Sanremo Festivali’ni daha da neşelendiren çılgın bir haber”, diye bitiriyor Amadeus. “Hayır, ben deliyim”, Fiorello’nun son cümlesidir.