Silikon Vadisi’nin en parlak günüydü. Teknoloji Ekosistemleri Artık Ülke İçinde Büyüyebilir mi?

Bakec

New member
DealBook bülteni, her hafta sonu tek bir konuyu veya temayı inceleyerek, iş dünyasında önemli bir konunun daha iyi anlaşılmasını sağlayan raporlama ve analiz sağlar. Günlük bülteni henüz almadıysanız, buradan kaydol .


Steve Case, uzun zamandır teknoloji ekosistemlerinin büyük kıyı şehirlerinin ötesine geçebileceğini – ve yapması gerektiğini – söyledi.

2014 yılında, AOL’nin kurucu ortaklarından Bay Case, Silikon Vadisi ve New York gibi teknoloji merkezlerinin dışındaki yatırımlara odaklanan girişim şirketi Revolution’da bir girişim başlattı. Daha fazla risk sermayesinin iç bölgelere akması için bastırdı.


Ancak hem Amerika Birleşik Devletleri’nin hem de iş dünyasının manzaraları hızla değişiyor. Salgın, son on yılda risk sermayesi dolarının yüzde 75’ini alan California, New York ve Massachusetts gibi eyaletlerde beyaz yakalı işçilere istedikleri yerden çalışma fırsatı verdi. Sol eğilimli sosyal duruşlara sahip birçok şirketin son birkaç yılda mağaza kurduğu Florida ve Teksas gibi eyaletlerdeki politikacılar kürtaj yasakları getirdiler. Florida, şirketin okullarda cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği hakkında tartışmayı yasaklayan bir yasaya karşı çıkması üzerine Disney World’ün özel bir vergi bölgesi olarak atamasını iptal etti.


Şirketler, özellikle teknoloji hisseleri için acımasız görünen bir yıl boyunca, çalkantılı bir siyasi ortamda işçileri masalarına geri çekmeye çalışırken, büyük teknoloji merkezlerinin dışındaki girişimci ekosistemler gelişebilir mi?

DealBook, Salı günü piyasaya sürülecek olan yeni kitabı “The Rise of the Rest”in yayımlanmasından önce Bay Case ile siyasetin teknoloji merkezleri üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu, mevcut teknoloji çöküşünün ‘ ile karşılaştırıldığında nasıl olduğunu konuştu. 90’ların teknoloji büstü ve daha fazlası.

Röportaj, netlik için düzenlenmiş ve kısaltılmıştır.

Bir avuç büyük teknoloji ekosistemi inşa etmenin, 10 veya 20 dağınık ekosistemden çok daha verimli ve üretken – daha fazla yenilik yaratma – olduğu argümanı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Buna katılmazdım. Çeşitlendirme sağlıklı bir şeydir. Özellikle bu bir sonraki yenilik dalgasında, sağlık devini, gıda ve tarımı ve bunun gibi sektörleri bozduğunuzda, ülkenin diğer bölgelerinde bulunan bazı alan uzmanlığı ve ülkenin diğer bölgelerinde oluşturulabilecek ortaklıklar , yardımcı olurlar.


Kümelemede bir değer olduğuna katılıyorum. Ve daha fazla insanın uzaktan çalıştığı bir dünyada bile bir araya gelebilmenin değeri var. Görüşümüz şu ki, sadece birkaç şehir, özellikle San Francisco, New York veya Boston olmak yerine, birkaç düzine şehir olsun ve orada belirli şehirlerin avantajına oynayan belirli sektörler etrafında sağlam bir ekosistem oluşturalım.

Bay Case’in “The Rise of the Rest” Salı günü yayınlanacak. Kredi… Devrim

Pandemi sırasında, büyük şirketlerin farklı şehirlerde tesisler açtığını ve genellikle maviden kırmızı eyaletlere geçtiğini gördük. Ancak şimdi bazı kırmızı eyaletlerde bu şirketlerin politikalarıyla çelişen yasalar gördük. Texas ve Florida gibi yerlere taşınan bu şirketlere ve insanlara ne olmasını bekliyorsunuz?

Eyalet yasalarının ve belirli sosyal konulardaki duyarlılığın insanların belirli yerlere taşınma veya taşınmama kararları üzerinde ne kadar etkisi olacağını söylemek için henüz çok erken olsa da, konuya yeterince dikkat edilmediğini düşünüyorum. Pandemi, pek çok kişinin nerede ve nasıl yaşamak ve çalışmak istediklerini yeniden düşünmesine yol açtı ve yeteneklerin yükselen teknoloji merkezleri olarak görülmek için uzun süredir savaşan yerlere dağılmasını hızlandırdı. Topluluklar artık insanları şehirlerine taşınmaya çekmek için rekabet ettiklerinin farkındalar.

İnsanlar bu yer değiştirme kararlarını verirken birçok faktörü göz önünde bulunduracaklar, ancak bazıları için devletlerin kilit sosyal konularda aldığı kararlar çok önemli olabilir. Siyasi yelpazenin her iki tarafındaki yerel ve eyalet liderlerinin önemli konulara yaklaşma şekli ve yerel medyanın haber verme ve etkileyicilerin tartışma şekli, bu hassas konuların yükselişe geçmeyi veya yatırım yapmayı düşünenlere güçlü sinyaller gönderebilir. başlangıç şehirleri

Bu ülkede bizi bölen çok şeyimiz var ve girişimcileri desteklemek tarihsel olarak bizi birleştiren birkaç şeyden biri. Umarım girişimci bir kültür savaşından kaçınabiliriz, böylece geride kalan insanlar ve yerler için iş ve umut yaratma çabalarımızı ilerletebiliriz.

Silikon Vadisi’nin zirvesine ulaştığımıza inanıyorum. Bu, bölgenin yenilikçileri cezbetmeye devam etmeyeceğinden değil, ancak son on yılda sahip olduğu liderliği elde edemeyecek.


İnsanların bir devlete siyaseti nedeniyle taşınmaya isteksiz olduklarına dair şirketlerden endişe duydunuz mu?


Özellikle Yüksek Mahkeme kararı [Roe’ya karşı Wade’i deviren] alındığında bazı endişeler duydum. Ancak taşınacak ve gitmemeye karar veren veya taşınıp ayrılmaya karar veren belirli bir insan duymadım.

Bir teknoloji krizi yaşadın. Şu anda olanlarla benzerlikler var mı?

AOL’nin ilk on yılında, kimse interneti bilmiyordu, umursamadı ve AOL’yi umursamadı. İkinci on yılda, aniden herkes çevrimiçi olmak istedi ve AOL, rampa haline geldi. Ve bu olurken, hisse senedi fiyatımızın yükseldiğini gördünüz. Diğerleri, “Vay canına, bu internet olayı gerçekten ilginç” dedi.

Ve aniden, birçoğu oldukça erken halka açılan konsept hisseleri olan yüzlerce başka dot-com şirketi vardı. Ve sonra 2000’de, açıkçası, döndü. Bugün, çoğu şirket için değerlemelerin, özellikle hızlı büyüyen teknoloji firmaları için tarihi seviyelerde tutulduğu 13 yıllık bir boğa piyasası gördüğümüzü söylemek doğru olur. Son zamanlarda, faiz oranları gibi konulardaki politika değişiklikleri, bu balondan bir miktar havanın çıkmasına neden oldu.

Farklı olan, son beş yılda halka açılan şirketlerin çoğunun daha tam gelişmiş olmasıdır. Ve şimdi olan şey, değerlemelerinde bir sıfırlamadır. Ancak şirketlerin büyük çoğunluğu, 2000’de gördüklerimizin aksine, bundan yıllar sonra bile olacak.

Yükselen oranlar teknoloji yatırımını nasıl bozabilir? Ne tür şirketlerin şu anda yüzde 3 veya yüzde 4’lük bir kıyaslama oranıyla yatırımlarını kaçırmaya karşı en savunmasız olduğunu düşünüyorsunuz?

Şimdiye kadar gördüğümüz şey, halka açık şirketlere yatırım yapmaktan geri çekilen bazı çok aktif çapraz fonlar (Tiger ve diğerleri) de dahil olmak üzere, sonraki aşama büyüme turlarında daha çok bir sıfırlamadır. Daha önceki aşamalarda, yatırım yaparken buna bir milyon dolar deyin ve değerleme 10 milyon dolar olabilir, şirketlerin yüz milyonlarca hatta milyarlarca değerinde olduğu zamandan daha az sıfırlama olacaktır.


Revolution’daki kurucu ortağınız Ron Klein, artık Başkan Biden’ın genelkurmay başkanı. İş dünyasındaki bazı kişiler arasında, başkanın işletmelerle olması gerektiği kadar etkileşimde bulunmadığına dair bir algı var. Bunu Ron hakkında bildiklerinle nasıl bağdaştırabilirsin?


Girişimcilik hakkında bir bakış açısı getirdiğini ve hatta bölgesel girişimcilik hakkında yararlı olan bir anlayış getirdiğini düşünüyorum.

Bölgesel merkezler de dahil olmak üzere bazı teknik öncelikleri finanse eden son yasaları (CHIPS Yasası ve Enflasyon Azaltma Yasası) görmekten memnun oldum. Başkan birkaç hafta önce bir Intel çip fabrikasının inşaatına başlamak için Columbus, Ohio’daydı. Bu yüzden bazı cephelerde ilerleme olduğunu düşünüyorum. Ama belki bazı büyük şirketler, Fortune 500 türündeki şirketler, belki de başkanla istediklerinden daha az etkileşim olduğunu düşünüyorlar. Odaklandığım yer burası değil. Tüm ülkede girişimciliği teşvik etmeye daha fazla odaklandım.


Ne düşünüyorsun? Gerisi yükselebilir mi? Bize bildirin: [email protected].
 
Üst