Şimdi Emma Rogue’un Şehir Merkezi

Bakec

New member
Mart ayında bir sabah, Emma Rogue kardeşiyle paylaştığı siyah Nissan Rogue’a atladı ve Lower East Side vintage mağazası Rogue’un karşısındaki park yerinden arabasını çekti ve South Hackensack, NJ’de Waze for the Goodwill’i kurdu.

Kısa süre önce uygulamadaki sesi Christina Aguilera olarak güncelledi. Allen Caddesi’nden aşağı inerken, “Kırmızı ışıklı kamera ileriyi bildirdi – bizi dirrrrrrty yapmaya çalışıyorlar.”

Yarım saat sonra o geldi. Turuncu Nike/Supreme işbirliği SB Air Force 2’ler ve bol kot pantolon giymiş, yolda bazı alışveriş arkadaşlarına başıyla selam verdi, saçlarını at kuyruğu yaptı ve karmakarışık giysi kutularını karıştırmaya başladı. Önümüzdeki ay birinci yıl dönümünü kutlayacak olan mağazası için envanter tedarik etmek için kuzey New Jersey’de tasarruflu bir günlük gezinin başlangıcıydı.

Kısacası Rogue, New York’taki en önemli ve öngörülemeyen yeni perakende maceralarından biri haline geldi. TikTok ünlülerinin dolaplarını boşalttığı, hırslı genç giyim tasarımcılarının podyum ve pop-up etkinlikleri düzenlediği ve titizlikle uyumsuzların imza kıyafetlerini bulduğu yer. Rogue her hafta sonu en az bir etkinliğe ev sahipliği yapar, bir seferde bir bebek tişörtü veya bir çift çılgın pantolon topluluğu oluşturur ve bu da VFiles’ın 2010’ların ortalarındaki zirve döneminden bu yana şehir merkezindeki perakende satışta görülmeyen meraklı, canlı, eklektik ve kaotik bir enerjiyle sonuçlanır.


O öğleden sonra, en sevdiği restoranlarından biri olan Boston Market’te tavuk ve mısır ekmeği yerken, “Rogue sadece vintageden daha büyüktür,” dedi. “Evet, bağbozumu başladığımız yer. Ama şimdiki vizyonum, gelecek nesil yaratıcıları güçlendiriyoruz. Sıradakinin sıçrama tahtası biziz. Mağazamızda kim stokluyorsak, onlarda geçerli çek var, anlıyor musun?”

Canlandırıcı bir şekilde, Rogue’un moda fanatiği grubunda hakim olan bir tarz yok. Geniş topluluğu, belirli estetiğe, dönemlere, silüetlere veya ideolojilere daha az bağlı. En maceracı şifonyerlerin çoğu stilleri, kumaşları, dönemleri ve şekilleri cesurca karıştırır, alt kültürel özdeşleşmeye daha az bağlıdır ve akıcılık konusunda daha rahattır.


Soldan, Kevin Tran, Küçük Hammond ve Daniel Waj. Kredi… The New York Times için Luisa Opalesky

TikTok’taki en canlı şekilde kendine özgü şifoniyerlerden biri olan @tinyjewishgirl olarak da bilinen Clara Perlmutter, “İnsanlar kendilerini mutlu edecek şekilde giyinmeye veya tek bir kıyafette kendilerinin farklı kısımlarını ifade etmeye başlıyorlar” dedi. Şubat ayının sonlarında, ürpertici bir Pazar günü Rogue’da düzenlediği klozet satışında hayranlarıyla selamlaşırken, şu anki stil anını post-internetin melez doğasına benzeterek arka: “Neredeyse kolaj gibi ve tuval sensin.”

Ms. Rogue’un kendi tarzı erişilebilir derecede aşırı, Y2K’ya bir eğlence evi yorumu. Çoğu zaman en az bir büyük beden giysi giyiyor ve sıklıkla devasa çizmeler giyiyor. (Bunlar için özel bir satıcısı var.) Saçından şeritler halinde boyar ve teatral göz makyajına yönelir.


26 yaşındaki Bayan Rogue, Goodwill kutularında yaklaşık bir saat geçirdikten sonra, çok uzak olmayan bir depo büyüklüğündeki ikinci el mağazasına gitti. Sadece yarım saat içinde bir dizi canlı parça çıkardı: bir çift yarı siyah, yarı leopar desenli kot pantolon; patchwork denim maksi etek, Ed Hardy’nin iç giyim serisinden altın logolu siyah bir üst, Avril Lavigne’in artık kullanılmayan Abbey Dawn serisinden bir tişört; motivasyonel ifadelerle süslenmiş muhtemelen yanıcı beyaz örgü balıkçı yaka (“Mutlu Seçin”, “Kendinizi Gururlandırın”); Son zamanlardaki True Religion dirilişinden üç ya da dört adım sonra süslü bir şekilde solmuş bol bir kot pantolon.

2010’ların sonlarında Depop satıcısı olarak ünlenen ve şimdi kendi markası olan iGirl’e sahip olan İnternet Kızı olarak bilinen Bella McFadden, birkaç yıl önce Depop’ta çalışırken Bayan Rogue ile tanıştı ve onun çıkışını izledi. sahip olmak.

Bayan McFadden, “2000’lerin canlanmasından kesinlikle faydalanıyor, çok nostaljik” dedi. “Parçalarının çoğu, çocukken giyeceğimiz şeyler. Şu anda 2010’lara daha çok odaklanıyoruz ve Emma da kesinlikle bundan faydalanıyor.”

Emma Rodelius doğumlu Bayan Rogue, New Jersey’de, önce Jersey City’de ve daha sonra uykulu Bedminster kasabasında büyüdü. Her iki ebeveyni de gayrimenkulde çalıştı. Lisede, bir gün plastik cerrah olma umuduyla bilime odaklandı.


Soldan, Riley Rodriguez, Nicole Gamboa, Sydney Judd ve Sam Norris. Kredi… The New York Times için Luisa Opalesky

Ancak 2014’te New York Üniversitesi’ne geldiğinde, korunaklı küçük kasaba deneyiminden kurtulmaya hazırdı. “NYU’ya gelene kadar ne kadar dışa dönük olduğumu fark ettiğimi sanmıyorum” dedi. Sonunda, onu Supreme ve diğer sokak giyimiyle tanıştıran bir grup kaykaycının arasına düştü – moda eğitimi geçidi.


2017’de mezun olduğunda, hala kişisel tarzına tam olarak inmemişti. Ancak 2018’in başlarında Depop’ta tasarruf ettiği ürünleri satmaya başladı. O yılın ilerleyen saatlerinde Depop’un NoLIta’daki perakende mağazasının mağaza müdürü olarak çalıştı ve burada ürünlerinin gerçek zamanlı olarak nasıl satıldığını izledi ve tekliflerini kişisel olarak keyif aldığı Y2K ürünlerinin ötesine genişletmeye başladı.

“Giymesem bile, başka birinin onu giydiğini ve New York City’de sokakta yürürken bomba gibi göründüğünü hayal edebilseydim, alırdım” dedi.

2019 yazında, o zamanlar Depop’un içerik başkanı olan Danielle Greco, bir Depop/VFiles ortak podyum etkinliği için içeriğe ev sahipliği yapması için Bayan Rogue’u kameranın önüne koydu. Bayan Greco, “Diğer çocuklara öğretebileceği bu formüle sahipti” dedi. “Bilgiye sahipti ve onların seviyesinde konuşuyordu. Ulaşılabilir, tutkulu, arkadaş canlısı ve iyi bir tarzı var.”

O yıl, Rogue ayrıca, özenle seçilmiş bir stil karışımıyla düzenli bir New York City sokak fuarı haline geliyordu. Şehir merkezindeki vintage satıcılarının ustası Brian Procell, Bushwick’teki böyle bir fuarda onunla ilk kez karşılaştı.


Bayan Rogue’un şehir merkezindeki dükkanı için büyük planları var. “Şimdiki vizyonum, gelecek nesil yaratıcıları güçlendirmek” dedi. Kredi… The New York Times için Luisa Opalesky

Bayan Rogue’un başlıca ilham kaynaklarından biri olan Bay Procell, “O, yaşıtları için aynı zamanda benim gibi eleştirel New Yorkluları memnun edecek bir markalar karışımı sağlıyordu” dedi. (2019’da Nike ile çıkardığı muslin Air Force 1’leri rutin olarak giyiyor.)


“Westwood, Rick Owens ve ayrıca Mandee Wet Seal ile tanışacak ve ardından No Limit, Ecko Unltd. — bunların hepsi bir araya geldi,” diye devam etti Bay Procell. “Ama onu diğerlerinden ayıran özel sunumu ve bunu TikTok nesline sunma yeteneği.”

Sosyal medya, Bayan Rogue’un Depop’ta haftada birkaç düzine ürün satmaktan şehir merkezindeki gündem belirleyiciye yükselişinde çok önemliydi. Salgının başlarında, insanların siparişlerini titizlikle paketleyeceği TikTok videoları çekmeye başladı. Bazen kaotik olan giysilerin düzenli ve sevgiyle yeni evlere gönderildiğini görmenin rahatlatıcı bir yanı vardı.

Bayan Rogue bir satış elemanı tutmuş ve sosyal medya konusunda yardım almış olsa da, operasyonunun çoğu tek kişilik bir şov olarak kalıyor. New Jersey’deki rafları karıştırırken, yayınlanması gereken sosyal medya içeriğini onaylamak için çekildi ve bir televizyon programı için öğeleri almak için habersiz bir ziyarette bulunan bir stilistle ilgili bir çağrı yaptı. Ayrıca, Instagram hikayesinde satın aldığı ürünlerin fotoğraflarını paylaşıyor, takipçilerinin beğenilerini ve beğenilerini sorguluyordu.

Bay Procell, “Bütün bunlar için kendi bünyesinde bir departmanı olan bir ajans gibi,” dedi, “ama sadece o.”


Soldan, Hayley, Jess Xu ve Cydney Sherman. Kredi… The New York Times için Luisa Opalesky

Fiziksel bir yer bulmaya karar vermesinden mağazanın açılış gününe kadar geçen süre yaklaşık iki aydı. Bayan McFadden, “Bu kadar cesur olması, bir tuğla ve harç açmayı düşünmesi şaşırtıcı” dedi. “Her şey çevrimiçi olurken neden bunu yapasın ki dedim. Ama onun hareketini gördükten sonra, “Vay canına, tuğla ve harç hala hayatta ve iyi” gibiyim. Mağazayı influencerlar Avani Gregg ve Gage Gomez, manken Devon Lee Carlson, sosyal medya bukalemunu Frankie ziyaret etti. Jonas, müzisyenler Steve Lacy ve Holly Humberstone ve diğerleri.


Ancak Bayan Rogue, sıfırdan yaratıcı bir grup yetiştirerek daha çok yakın çevresine odaklanıyor. Bayan Perlmutter, “Emma dürüst olmak gerekirse tanıdığım en iyi networker’lardan biri,” dedi, “ama aynı zamanda ilgi odağını paylaşmak ve herkesin izleyicilerini bir araya getirmeye yardım etmek konusunda da cömert.”

Sihrinin bir parçası, hızlı hareket eden mikro trendlerin üzerinde acımasızca durmak oldu – “Addison Rae dün bir TikTok’ta viral hale gelen ve herkesin yorum yaptığı ne giydi?” – ve en ileri görüşlü giyinenlerin aylar öncesinden ne giymek isteyebileceğini tahmin etmek. Yakın tarihli bir bulguyu, nispeten basit, göz kamaştırıcı “kutsanmış” bir gömleği “2012, 2014 ortaokul öğrencisi” olarak tanımladı, ancak bir modelde bunu şimdiden hayal edebiliyorum. Alçak kotlarla görüyorum. Onu yere koyacağım ve birisinin alıp almayacağını göreceğiz.”

O ekledi: “Çok bayat, ama, sanki, iyi.”

Bayan Rogue, aynı zamanda, çok uzak olmayan geçmişten, ilgi odağı olmayan ancak şu an için en önemli olan stilleri ve markaları ortaya çıkarmayı da bir alışkanlık haline getirdi.


Soldan, Ari Serrano, Angel Cuji ve Joshua Burnett. Kredi… The New York Times için Luisa Opalesky

Şirin illüstrasyonları tart ifadelerle birleştiren alışveriş merkezi markası It’s Happy Bunny’den bir sürü ölü ürün önbelleğini tökezledikten sonra, yaratıcısı Jim Benton’a ulaştı. Bir günlük pop-up’ta satması için kişisel arşivinden bazı öğeler gönderdi.

Bay Benton, “Açıkçası, o bir tür doğa gücü,” dedi. “Parlak bir iç ışığı olan insanlarla tanışıyorsunuz ve ‘Büyük zaman olacaksınız’ diye düşünüyorsunuz. O insanlardan biri.”


Bay Benton, yaklaşık 300 kişinin katıldığı etkinlik için Michigan’dan New York’taydı. Mağazanın “bir hayranlık mıknatısı” olduğunu söyledi. Z kuşağının ilgisinden cesaret alarak, bu yıl markayı geri getirme sürecinde.

Bunun gibi kalabalıklar, Bayan Rogue için bir zorunluluk haline geldi. Hafta sonları, bloğu – Eldridge ve Forsyth arasındaki Stanton Caddesi – doğaçlama bir pist gösterisi gibi görünebilir. Son zamanlarda New York Nico’nun renkli şehir karakterlerinden oluşan duvar halısına dokundu. Post Malone’u mağazaya götürdü, bir sürü eski tişört satın aldı, üzeri patchwork Louis Vuitton logolu deriyle kaplanmış ve Rogue’un tasarımcı arkadaşlarından Ari Serrano tarafından yapılmış bir tasma ile süslenmiş bir kot gömlek üzerinde denedi ve haykırdı: “Burası harika!”

Bayan Rogue gelecekte daha fazla bağımsız tasarımcı arkadaşını ve belki de kendi tasarladığı kıyafetleri taşımak istiyor. Ve planı perakende satış yerinin ötesine uzanıyor. TikTok’ta kişisel ve mağaza hesapları arasında neredeyse 575.000 takipçisi var ve sokak röportajcısı haline geldi ve dükkanına gelen insanlarla kıyafetleri ve stil tercihleri hakkında sohbet etti.

Bunu bir medya platformunun başlangıcı olarak görüyor. Ayrıca, ekibinin günü aylak aylak aylak aylak aylak aylak geçirerek geçirebileceği ve geceleri partiler düzenleyebileceği bir kafe inşa etmek için bir yer arıyor – hepsi bir arada bir Rogue deneyimi – ve giyim satıcılarını, müzik performanslarını bir araya getiren bir Roguefest yapmayı planlıyor. paneller ve karnaval oyunları.

“Başkasının şartlarına göre çalışmak istemiyorum” dedi. “Bazen aklım çok hızlı gidiyor ve şu anda uygulayamayacağımı bildiğim çılgın fikirler geliyor aklıma. Ama, sanki, o kadar çok istiyorum ki.”
 
Üst