Sınıfta saçmalı tüfekle saldıran öğretmen Bari: “Öğrenci okuldan atılmalı”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Endişe verici bir bölüm, hayal kırıklığına uğradım.” Böylece Bari’deki ‘Romanazzi’ yüksek öğrenim enstitüsünün profesörü, sınıfta saçma atan basınçlı hava tabancasından çıkan kurşunla yaralandı. plastikten. Trm h24’ün röportaj yaptığı Pasquale Pellicani, “öncelikle korktuğunu çünkü çok yakın mesafeden bir silah gördüm: bir çocuk koşup bana doğru ilerledi ve göğsüme isabet eden saçmayla beni vurdu. yanığa neden oldu. Daha sonra ne olduğunu araştırmaya çalıştım.”

17 yaşındaki çocuğun sınıf arkadaşlarına göre bu, “sınıfın rızasını almak için yapılan basit bir şaka ya da zorbalık eylemiydi. Ancak çocuklar çok korkmuştu. Kasıtlı bir şey olmadığı için” diye devam ediyor profesör: Geleceklerini mahvetmemek için onları suç duyurusunda bulunmamaya karar verdim.“. Prof. Pellicani “yaklaşık bir haftadır” sınıfta çocuklarla birlikteydi, tetikçi “sakin, çok canlı görünüyordu evet, ama onunla kişisel düzeyde hiçbir zaman anlaşmazlık yaşamadı”, hatta daha da fazlası “Ben Gerçekten üzüldüm mü?”

Pelikanlar Genç adama örnek bir ceza verilmesini istiyor: “Müdür haklı olarak önlem almaya karar verdi: ya ceza veya ihraç. Ben ikincisinden yanayımaksi halde sinyal verilmez. Böylesine ciddi bir olayı görmezden gelemeyiz.”

İhraç ihtimali göz ardı edilmiyor

”Bunlar huzur ortamını bozan, okula zarar veren eylemlerdir. Ulusal okul yöneticileri birliği ANP’nin bölge başkanı Roberto Romito, Adnkronos’a, “Kesinlikle kınanması ve bastırılması gereken olay hakkında müdürle konuştum” dedi. ”Mesleket organlarının tedbirleri uygulayacağını da sözlerine ekledi; bu, birkaç gün sürebilecek bir prosedürdür. Yaptırımların sıkı ve örnek bir şekilde uygulanması gerektiğine inanıyorum ama aynı zamanda iyileştirme fonksiyonunun da olması gerekiyor. Silahı getiren ve kullanan iki öğrencinin davranışın ciddiyetini anlaması gerekir, bunlar kesinlikle yapılmaması gereken eylemlerdir. İhraç maksimum dışlamanın bir yaptırımıdır, kişiyi okulun çevresinden uzaklaştırır, onursuz bir erken başarısızlık gibidir. Bu, sadece ‘Romanazzi’ olayından çok daha ciddi olaylarda, örneğin bıçaklama vakalarında uygulandığını gördüğüm bir yaptırım.”

Romito, “ANP Puglia olarak tüm dayanışmamızı Romanazzi enstitüsü öğretmenine sunuyorum,” diye ekledi, onun şok durumunun anlaşılabilir olduğunu ekledi. Üstelik kendisinin de belirttiği gibi cezai işlem başlatmamasını umuyoruz. Öte yandan çocuklar Dikkatli olunmalı çünkü hukuki sorumluluğu da var.Gerçekten okul zarar gördü çünkü imajı etkilendi ve bozuldu.İmajının zarar görmesi aynı zamanda ailelerin tazminat ödemesine de neden olabilir.Bana öyle geliyor ki çocukların belirli eylemlerin ciddi sonuçlara yol açabileceğini anlamalarını sağlayacak geçerli bir eğitim fikri olmalıdır”.