‘Size devlet dayanışmasını getiriyorum’

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Eğitim ve Liyakat Bakanı, Joseph VallettaraGittihastane Legnano’yu ziyaret etmek için saldırıya uğramış öğretmen Milano yakınlarındaki Abbiategrasso’da bu sabah 16 yaşındaki bir öğrenci tarafından bıçaklandı.

Bakan, ziyareti sırasında olayı öğrendi. akıl ‘İnovasyon Zirvesi için Pakt’a katılmak için. Bu nedenle, yaralı öğretmeni ziyaret edebilmek için gündemini değiştirdi ve müdahalesi biter bitmez Legnano hastanesine ulaştı. İl müdürü ve hastane müdüründen dinlendikten sonra, acil servise gitti profesörün durumu hakkında kendisine bilgi verildiği yer. Bu yüzden onunla bir araya geldi ve minnettarlığını ve dayanışmasını sunarak: “Saldırıya uğrayan profesörle kişisel ve tüm hükümet dayanışmamı ve yakınlığımı ifade etmek istedim – daha sonra Facebook’ta yayınlanan bir videoda açıkladı -; görevini örnek bir şekilde yaptı Geçmişte zaten bazı sorunlar göstermiş olan bir çocuğu takip etmek”.

Bakan daha sonra kadının eşi ve kız kardeşiyle görüştü ve onlarla konu hakkında görüştü. Sonunda bunu bilmesine izin verdi. hastane ile iletişim halinde olacak durumun gelişimini takip etmek.