“Sözlerimi yanlış aktarın, öyle bir niyetim yok”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Kesin kutsanışını gören Sanremo'dan yeni çıkmış, 'Due Altalene'si Altın Plaktır, İspanyol ve uluslararası pazarda yolunu açmak için çalışıyor ve her kelimesinde aktardığı bir coşkuyla konuşuyor. Bay Rain saçmalıklarla dolu ve Adnkronos'la yaptığı röportajda açıkladığı gibi, “Emekli olmaya, ara vermeye hiç niyetim yok ve müzikten vazgeçemem. Son albümüm hakkında konuşurken bu tamamen yanlış anlaşıldı, sadece zamanı daha iyi yönetmeyi öğrenmek istediğimi söylediğim için yanlış anlaşıldım ve Tatil yapmak istedim ama durmayı düşünmüyorum“. Bay Rain'in gerçek adı olan ve Sanremo'nun başarısından yeni çıkan Mattia Balardi şöyle açıklıyor: “Bu kadar çok insana ulaşmamı, spor salonlarındaki ilk turumu planlamamı sağlayan bu iki Sanremo için gerçekten çok mutluyum. , İspanyolca bir albüm yazıyorum, 'Supereroi'yi İspanyolcaya çevirdim ve harika gidiyor, radyoda altıncıyız.”

Bu arada, bu taahhütler antolojisinde, 1 Mart'ta Bay Rain'in 'Fragile'dan neredeyse iki yıl sonraki kariyerinin beşincisi olan 'Miller's Planet' (Warner Music İtalya) yayınlandı. “Öncekilerden tamamen farklı bir albüm” diye açıklıyor: %100 çalındı, çok daha çeşitli, daha fazlasını denemeye çalıştım ve çok olumlu geri dönüşler aldım”. 18 platin plak ve 6 altın plak sahibi olan Mattia, Ariston sahnesine taşıdığı albümde yer alan tekli 'Due Altalene'den de bahsediyor: “Due swings”, 'Supereroi'nin mirasıdır – eserin nasıl doğduğunu anlatırken şöyle diyor: 'Süper kahramanlar' hayatımı değiştirdi, insanlar benimle tanışmamı ve onlara karanlık dönemimle nasıl yüzleştiğimi anlatmamı istedi. Onlar da bana hikayelerini anlattılar, yüzlercesini okudum. Aslında bu şarkı, hayranım olan iki çocuğunu kaybeden bir ebeveynin hikayesinden doğdu. Bu kalbimi kırdı, bana güvenme cesaretini gösteren tüm bu insanlara saygı göstermem gerektiğini hissettim.”

Hayranların hikayelerini dinleyen Mattia, dünyadaki yerini bulmuş gibi görünüyor: “Artık gerçekten bir rolüm var ve faydalı olabileceğimi de biliyorum – Adnkronos'a açıklıyor – Canlı şovlarımda konular hakkında konuşmaya çalışıyorum kapsanmayan, olup bitenler, gitmeyenler ve dünyamızı iyileştirmeye çalışan şeyler hakkında konuşmayı kolektif bir görev olarak hissediyorum.Akıl sağlığı hakkında konuştum, bunu yaşadığım tüm aşamalarda yaptım, Sanremo, Primo Maggio ve ben de kapak gecesinde Sanremo'daki yerimi hala iğrenç derecede güncel bir konu olan kadına yönelik şiddet temasına ayırmayı seçtim. Müziğin gerçekten bazı şeyleri değiştirebileceğini düşünüyorum.”

'Miller's Planet' iki değerli düet içeriyor: Biri Sangiovanni'yle 'La fine del mondo' ve diğeri Clara Soccini'yle 'A milyon gece'. Sanatçı şunları söylüyor: “Clara'yla birlikte koro için bir tercümana ihtiyaç duydum ve mesajı güçlendirmek için bir kadın sesine ihtiyaç olduğuna ikna oldum: Seçmeleri duyar duymaz onun doğru kişi olduğunu anladım.” Desenzano del Garda. Sangiovanni “Ona her zaman bir şarkıcı olarak hayran kaldım, onu her zaman çok yönlü buldum”, diye açıklıyor Bay Rain. “Ona 'Dünyanın Sonu'nun ilk versiyonunu çaldım, hemen beğendi ve harika bir dostluk doğdu, harika bir müzisyen ve güzel bir insan keşfettim.”

Kendisine iki yıl sonra kendisini nasıl gördüğünü sorarsanız Mattia Balardi tereddüt etmeden şöyle yanıtlıyor: “İki yıl içinde müziğimi yurt dışına da ihraç edebilmeyi umuyorum. Zamanımı yönetmeyi öğrendiğimi umuyorum: çok hızlı gitmek gerçekten bir meydan okumadır, hepimiz etrafımızda olup bitenlerin kurbanıyız ve sık sık durmayı öğrenmeli ve bizi seven insanlar için, sevdiğimiz işi yaptığımız için, pizza için ne kadar şanslı olduğumuzun farkına varmalıyız. Bir arkadaşımla yemek yiyoruz. Yavaşlamayı ve her anın tadını çıkarmayı öğrenmek istiyorum. Çünkü hayatımın her anına doğru zamanı ayıramadığım için pişmanlık duyarak 50'ye ulaşmak istemiyorum.” Fikirler çok net. Öyle ki kendisinden zor bir dönemden geçen çok gençlere hayatla nasıl yüzleşmeleri gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunmasını istediğimizde Sayın Rain şöyle yanıt veriyor: “Kendinizi göstermekten, kendiniz olmaktan utanmayın. Olmamak' Korkmaktan korkmak en önemlisi: Kendinizi kabul etmeyi öğrenmek ve sevdiğiniz insanlara kendinizi anlatmayı öğrenmek. Kırılganlıkla, güvensizlikle, korkuyla dolu olsanız bile.” (İle ilgili Ilaria Floris)