‘The Wire’ ve ‘John Wick’in oyuncusu Lance Reddick 60 yaşında öldü

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“The Wire” (2002-2008) dizisinde Teğmen Cedric Daniels’ı canlandıran Amerikalı aktör Lance Reddick, 60 yaşında hayatını kaybetti. Aktörün cansız bedeni bugün California, Studio City’deki evinde bulundu. dedikodu sitesine göre ‘TMZ’. The Hollywood Reporter’a göre ölüm doğal sebeplerden meydana geldi.

Reddick kısa bir süre önce, New York’un yeraltı suç merkezi Continental Hotel’in otel kapıcısı Charon’u canlandırdığı Keanu Reeves serisinin son bölümü olan “John Wick 4″ün tanıtımını yapmıştı. Güçlü ve akılda kalıcı bir sese sahip olan Reddick, The Vindicators, DuckTales, Rick and Morty ve Castlevania gibi projelerde sıklıkla seslendirme sanatçısı olarak çalıştı ve ayrıca video oyunlarına da ses verdi.

Televizyonda ayrıca “Lost” (2008-200), Matthew Abaddon rolünde, “Fringe” (2008-2013), “Bosch” (2014-2021), Irvin Irving rolünde rol aldı. American Horror Story’nin (2014) üçüncü sezonunda Papa Legba rolünü oynadı ve bu rolü sekizinci sezonda da tekrarladı.

31 Aralık 1962’de Baltimore, Maryland’de doğan Reddick, New York’taki Rochester Üniversitesi’ne bağlı Eastman Müzik Okulu’nda lisans eğitimini tamamladı ve ardından Yale School of Drama’ya gitti.

Reddick’in zaten bir düzine rolü vardı, en önemlisi “Oz” dizisiydi ama kariyerinin gidişatını değiştiren, prömiyeri Haziran 2002’de yapılan “The Wire” oldu. David Simon’ın draması Baltimore’daki suç ve yolsuzluğu araştırdı ve tüm zamanların en iyi dizilerinden biri olarak kabul edildi.

Aktörün ölümü, 24 Mart’ta ABD’de vizyona girecek olan dördüncü ‘John Wick’ filminin vizyona girmesinden önce geldi. Aktörün “John Wick The Balerin” yan ürünü ve 20th Century’s “White Men Can’t Jump” da dahil olmak üzere birçok başka projede yer aldı. ” 19 Mayıs’ta gelen remake.

Reddick, eşi Stephanie Diane Day ve çocukları Yvonne Nicole ve Christopher tarafından hayatta kaldı.
 
Üst