Turin ve Pala Alpitour’da konser veren Maneskin çılgına döndü

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Turin ‘Uyumak istemiyorum’. Torino’daki Pala Alpitour’dan 13 bin çılgın hayran önünde Maneskin’in sözü, bunun artık ‘Dedikodu’ değil gerçek olduğunu doğruladı: Perşembe günü Pesaro’da yapılan önizlemeden sonra, ‘Rush’ bu akşam başladı. Sanremo’nun ardından Rotterdam sahnesini de ilk etapta fetheden ‘Kapa çeneni ve iyi’ şarkılarıyla Avrupa’daki zaferlerinden iki yıl sonra Eurovision 2022’yi kazanan şehre dönen Romalı grup The Mole’ ‘Loud Kids World Tour’ dünya turu kapsamında, Avrupa’nın en büyük arenalarında 30’dan fazla konser ve 350.000’den fazla bilet satıldı.

Cep telefonlarından parıldayan binlerce ışığın dansı eşliğinde halkın alkışlaması, akşam 21.00’den birkaç dakika sonra Damiano, Victoria, Thomas ve Ethan’ın bazen beyazla aydınlatılan kırmızı bir arka planla sahneye çıkmalarıyla başladı. ışıklar, tamamen siyah kıyafetlerinin aksine, Gucci imzalı, yapay elmas kenarlarla aydınlatılan tulumlar. Grup, iki saat boyunca arenayı dolduran seyirciye muhteşem bir ışık tasarımı eşliğinde güçlü rock, canlı ve sınır ötesi müzik sundu.

Maneskin’in yeni albümden canlı şarkılarla halkı eğlendirdiği iki saat, ama sadece bununla da kalmayıp: “Uyumamak istemiyorum”dan sonra sıra Tom Morello ile iş birliğinin meyvesi olan tekli “Gossip”e geldi ve ardından ‘Kapa çeneni ve iyi’ kısa süre önce grubun Morello ile birlikte performans sergilediği Sanremo festivalinde yeniden canlandı. Sonra Damiano, “hizmet iletişimi” dediği şey için müziği birkaç saniyeliğine keser ve “bu gece fazla konuşma duymuyorum çünkü ellerinizi çırpın demek beni utandırıyor, o yüzden yapın” diye uyarıyor. Sonra tekrar müziğe geri dönün.

Ayakta duran seyirciler birbiri ardına dans edip şarkı söylerken, video ve fotoğraf çekerken, ‘One My Mind’, ‘Supermodel’ ve ‘Mammamia’ şarkıları halk tarafından çok sevildi, ‘Coraline’, coşturan “Baby Said” ve “Bla bla bla”, rock’n’roll’un tüm havasını gösteriyor. Ve yine ‘Babanın adına’, Damiano’nun sunduğu ‘Beggin’in kapağında ‘O kadar çok oynadık ki bizi ve sizi kırdı ama çok güzel’ diyor, ‘Zaman Dilimi’, ‘Aşkınız için’, Pala Alpitour’un tüm bölümlerini tek başına aydınlatan bir lamba ile.

Ardından, notalar ‘Torna a casa’yı anons ettiğinde sahneye ateşin de geldiği ‘Benzin’ sırası gelir Damiano, ‘Amandoti’ kapağından önce olduğu gibi geri çekilmeyen halkın işbirliğini ister Damiano kullanmak ister Binayı aydınlatmak için cep telefonları, böylece neredeyse gündüz gibi aydınlanır. Yine yükselen punk enerjisi ‘Kool Kids’ ve ‘Feel’ ve ‘Mark Chapman’ gibi birçok yeni şarkıyla devam ediyor. 2021’de yoğun “The loneliest”in ardından büyüleyici bir bis ile gelen ve geleneğe saygı duyan Iggy Pop ile versiyonda yeni bir hayat alan “Senin kölen olmak istiyorum” konserini kapatmak için: bazı izleyicilerin sahnede grupla dakikalarca dans eden seyirciler yer aldı.

Maneskin’in baş adamı Damiano David, kısa bir süre basınla bir araya gelerek, “Çok mutluyuz, daha az katılım bekliyorduk, bunun yerine tepki olağanüstüydü” dedi.

Turin’in ardından 2022’de Meksika, Kanada, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da biletleri tükenen tur, 27 Şubat’ta Amsterdam’da, 2 ve 3 Mart’ta Brüksel’de, 6’da Berlin’de, Köln’de de aynı sayıda kapalı gişe ile devam edecek. 10’unda, 13’ünde Paris ve ardından 16’sından itibaren 16 ve 17 Mart’ta Bologna’da İtalya’ya dönüş, 20’sinde ve 21’inde Floransa’da, 24’ünde ve 25’inde Roma’da, 28’inde ve 29’unda Napoli’de, Bari’de 31’inci ve 3’ünde Milano ve 6 Nisan’da, ardından 2023 yazında Milano, Roma ve Trieste stadyumlarında düzenlenen 5 özel etkinliğe kadar Avrupa çapında.