UEFA, Marciniak’ın özrünü kabul etti, Şampiyonlar Ligi finalini yönetecek

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Orada UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinin sorumluluğunu üstlenebilecek olan hakem Szymon Marciniak’ın “içten özürlerini ve açıklamalarını” kabul etti. 10 Haziran’da İstanbul’da Manchester City ile Inter arasında oynanacak. UEFA, Polonyalı aşırı sağcı tarafından “Marciniak’ın 29 Mayıs’ta Katowice’de düzenlenen bir etkinliğe katılımıyla ilgili iddiaları özenle soruşturan” bir açıklamada bunu bildirdi. Hakemin özrünü kabul eden açıklamada, “İddialar, bu konferansla bağlantılı bir grup tarafından teşvik edilen değerleri su götürmez bir şekilde reddeden UEFA ve tüm futbol camiası tarafından azami ciddiyetle ele alınmıştır.”

Ayrıca oku

“Umarım bu açıklama ilgili herkese, özellikle de 29 Mayıs 2023’te Katowice’de düzenlenen ‘Everest’ etkinliğine katılımım nedeniyle haklı olarak paniğe kapılan ve hayal kırıklığına uğrayanlara ulaşır. Katılımım ve neden olabileceği rahatsızlık veya zarar için içten özürlerimi sunmak istiyorum – diyor hakem – Düşündükten ve daha fazla araştırma yaptıktan sonra, ciddi şekilde yanıltıldığım ve gerçek doğasından ve olaydan tamamen habersiz olduğum açıktır. söz konusu olayın bağlantıları. Polonyalı bir aşırı sağ hareketle bağlantılı olduğunu bilmiyordum. Bunu bilseydim, daveti kategorik olarak reddederdim. Bu hareketin teşvik ettiği değerlerin, kişisel fikirlerime ve hayatta sahip olmaya çalıştığım ilkelere tamamen aykırı olduğunu anlamak önemlidir. Katılımımın bunlarla çeliştiği algısı varsa derin bir pişmanlık duyarım.”