Vallanzasca cezaevinde kalmaya devam ediyor, Gözetim Mahkemesi harici muameleyi reddediyor

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Renato Vallanzasca halen cezaevinde. Bollate’de gözaltına alınan Comasina’nın 73 yaşındaki eski patronu, avukatlarının talebi üzerine dışarıdan tedaviye erişemeyecek. Buna, avukatların cezanın ertelenmesi ve uzmanlaşmış merkezlerde ev hapsi taleplerini sağlık durumu nedeniyle reddeden Milan Gözetim Mahkemesi tarafından karar verildi. Vallanzasca’nın avukatlarından biri olan Corrado Limentani, AdnKronos’a “Şaşırdık ve temyize gideceğiz – çünkü en azından mahkeme bir bilirkişi raporu talep etmeliydi” dedi.

Avukatlar, eski patronun hapishane rejimiyle uyumsuzluğunu ortaya çıkaran iki “çok derinlemesine” teknik konsültasyon almışlardı, “çünkü onu etkileyen patoloji, ilerleyici, geri dönüşü olmayan bilişsel gerileme, durdurulamıyor. ancak yavaşlatılabilir ve dışarıdan, uzmanlaşmış merkezlerde daha fazla izlenebilir” diye vurguluyor Limentani.

Cezaevindeki avukat için her şey “tedavisi çok daha zor”. Vallanzasca’nın “etkileşime girmesi, uyarılması gerekiyor ve hapishanede bu mümkün değil”. Gözetim mahkemesinin kararı, diye devam ediyor Limentani, “biz bunun yerine insani nedenlerle cezanın ertelenmesini talep ederken, tehlikeliliğin esasına bile girmiyor. Evrensel olarak tanınan iki derin uzmanın tavsiyesine rağmen, şaşırdım. , mahkeme bilirkişi raporunun sunulmasına karar vermemiş, güvenilirliğini sağlamak için başka bir şey”.

Birkaç hafta önce, aynı Gözetim Mahkemesi, savunmanın geçen Şubat ve Mart aylarında eski patronun “anormal” davranışının hapishane tarafından bildirilmesi üzerine askıya alınan ikramiye izinlerini kullanmaya devam etme talebini kabul etmişti. tatile çıkma yöntemleri. “Belli ki izne giden bir özne için tehlike ikinci sırada görünüyor – gözlemde bulunuyor avukat – bu yardımlar sağlandığında yapılan dengeleme, teraziyi daha derinlemesine bir doğrulamaya doğru yönlendirmeliydi, bunun yerine yapılmadı”.

Son olarak avukat, hükümde, “Mahkeme, ara sıra ilaç almayı reddettiğini ancak bunun durumunun belirlediğini belirtiyor. Vallanzasca konuşmakta ve yazmakta zorlanıyor, kendine bakamıyor”.