Wimbledon 2024, Sinner çeyrek finalde Medvedev'e yenildi

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Jannik Sinner bugün Wimbledon 2024'te erkekler tekler çeyrek finalinde yenildiDünya 1 numarası İtalyan, 5 numaralı seribaşı Rus Daniil Medvedev tarafından yenilir ve Medvedev 4 saatlik mücadelenin ardından 6-7 (7-9), 6-4, 7-6 (7-4), 2-6, 6-3'lük skorlarla 5 sette kazanır. Sinner, servisinin alternatif akımla çalıştığı (17 as ve 4 çift hata) ve basit hataların 45 olduğu bir günde nakavt olur: İtalyan için alışılmadık bir sayı.


Alto Adige'li 22 yaşındaki oyuncu için, üçüncü set tie-break'inde kullanılmayan 2 set puanı değirmen taşı gibi ağır: dünya 1 numarası, baş dönmesiyle ilgili fiziksel problemlerden sonra, dezavantajlı bir break'i geri kazanarak tekrar yola giriyor. Ancak tie-break'te işi tamamlayamıyor. Dördüncü sette, en iyi Sinner yine görülüyor: Medvedev, seti 6-2 domine eden İtalyan'a karşı çözüm bulamıyor. Beşinci sette, kısa bir aksaklık fark yaratıyor: Sinner servisini bırakıyor, skorda geri kayıyor ve bir daha toparlanamıyor.

Son iki servis oyununda 11 çift hatadan kurtulan Medvedev, rakibine tek bir sayı bile vermedi: Bu kez Avustralya Açık finalinde yaşananların aksine beşinci set Rus raket için galibiyeti garantiledi.
Ayrıca okuyun
 
Üst