Wimbledon, bugün Sinner-Medvedev çeyrek finalde: önceki maçlar, saat, canlı TV

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Jannik Sinner ve Jasmine Paolini bugün, 9 Temmuz 2024 Salı günü Wimbledon'da erkekler tekler ve kadınlar tekler çeyrek finalleri için kortta. Dünya 1 numarası, yerel saatle 13:30'da, İtalya'da 14:30'da Centre Court'ta programı açan maçta seribaşı 5 numaralı Rus Daniil Medvedev ile karşılaşacak.

Son 16 turunda Amerikalı Ben Shelton'a karşı ikna edici bir zafer kazanan Sinner, 5 maçlık pozitif bir seri yakaladığı bir rakibe karşı yarı finalde yer almak için mücadele ediyor. Medvedev önceki maçlarda 6-5 önde gidiyor, ancak İtalyan son 5 mücadeleyi kazandı; bunların arasında Ocak ayında Melbourne'de oynanan Avustralya Açık finali de var. 11 maçın hiçbiri çim zeminde oynanmadı: bu nedenle bugünkü maç, birbirini mükemmel tanıyan iki oyuncu için bir ilk niteliğinde. Kazanan, yarı finalde 3 numaralı seribaşı İspanyol Carlos Alcaraz ile kuradaki 12 numaralı seribaşı Amerikalı Tommy Paul arasında bir maça çıkacak.

Sinner-Medvedev'den sonra, Merkez Kort bir kez daha 7 numaralı seribaşı Jasmine Paolini ile kuradaki 19 numaralı Amerikalı Emma Navarro arasındaki mücadeleyle maviye büründü. Roland Garros'ta oynanan finalden yeni çıkan 28 yaşındaki oyuncu, bir tabuyu yıkmak zorunda: Her zaman sert kortta oynanan 3 direkt karşılaşmada kaybettiği Amerikalıya karşı. Kim geçerse geçsin, yarı finalde Avustralyalı Lulu Sun ile Hırvat Donna Vekic arasındaki çeyrek finalin galibiyle karşılaşacak.

Sinner ve Paolini TV ve yayında canlı yayınlanıyor


Wimbledon turnuvası yalnızca Sky'da canlı olarak yayınlanıyor ve NOW'da yayınlanıyor. İki referans kanalı: Centre Court'taki tüm maçların yayınlanacağı Sky Sport Tennis (203) ve diğer en ilginç mücadelelerin yer aldığı Sky Sport Arena (204). Ayrıca, diğer tüm kortlar için Sky Sport Wimbledon 1-6 (252'den 257'ye) olarak yeniden adlandırılan 6 özel kanal.

Sky Sport'ta Wimbledon'ın şimdiye kadarki en zengin ve en eksiksiz edisyonu olacak: aslında, 10 kanalda yaklaşık 750 saatlik canlı yayın olacak: Sky Sport Tenis, Sky Sport Arena, Sky Sport Uno ve Sky Sport kanalları 252 ila 257, bu vesileyle Sky Sport Wimbledon 1-6 olarak yeniden adlandırıldı, ayrıca Sky Sport 4K. 6 Sky Sport kanalı 252 ila 257, All England Club'ın çeşitli kortlarındaki diğer tüm zorluklara adanacak.
 
Üst