“Yönetimi Gestapo gibi”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
ABD'nin eski başkanı Donald Trump'tan ABD Başkanı Joe Biden'ın yönetimine yeni saldırı. Florida'daki Mar-A-Lago'da bağışçılarla düzenlenen bir etkinlikte, Beyaz Saray'ın Cumhuriyetçi adayı, Biden yönetimini Gestapo'ya benzetti. Toplantının ses kaydını aktaran NBC News'e göre Trump'ın, “Bu insanlar bir Gestapo yönetimini yönetiyorlar. Sahip oldukları tek şey bu. Ve onlara göre kazanmanın tek yolu da bu.” dediği söyleniyor. . ABD kanalının haberine göre eski başkanın yorumları, hukuki sorunlarından bahsederken, davalarıyla ilgilenen savcılara saldırırken ve Arizona'da eski üst düzey yardımcılarının çoğuna yönelik son suçlamalardan yakınırken geldi.

Trump, “Ben suçlanınca iyi dedim, artık eldivenleri çıkarmak zorundayım” diyerek, Biden'ın “ülkemizin tarihindeki en kötü başkan olduğunu. Fena halde beceriksiz. O, Mançurya'nın adayı” dedi. Trump, Richard Condon'un 1959 tarihli romanından bahsediyor.

Trump ayrıca kendisine dava açılmasına şaşırdığını da itiraf etti. Eski ABD başkanı, “Suçlandığımda, 'Kahretsin, az önce suçlandım' dedim” dedi.