Yuga Labs’ın Metaverse Platformu İçin Litepaper Yayınlandı

AliDayı

New member
Son devirde en epeyce konuşulan konulardan biri olan NFT pazarı büyümeye ve gelişmeye sürat kesmeden devam ediyor. Kesimin öne çıkanlarından olan Bored Ape Yacht Club’ın da gerisindeki şirket Yuga Labs da faaliyetlerine devam ediyor.

Yuga Labs, yazılım firması Improbable ile bir arada geliştirmekte oldukları metaverse platformu için bir başlangıç kılavuzu niteliğinde olan bir litepaper yayınladı. Bu litepapera projenin de ismi olan Otherside (diğer taraf) ismi verildi.

Otherside projesi geliyor


Yuga Labs
tarafınca yapılan açıklamada, Otherside projesi için vizyon, gelecek ve etik ayrıntılarının yer aldığı bir evrakın yayınlandığı söz edildi .Twitter platformu üzerinden yaptığı paylaşımlarla bilgi veren Yuga Labs, yayınlanan litepaperı bir kilometre taşı olarak görüyor.

Şirketten yapılan açıklamalarda firmanın açık, şeffaf ve bir dahalenen bir tavır sergileyeceği söz ediliyor. Ayrıyeten bu tavrın düzgün bir seyirde ilerlemesini sağlayacakları da iletiliyor.

Otherside için geçtiğimiz mayıs ayında Yuga Labs çeşitli NFT’ler satışa çıkarmıştı. Bu NFT’ler ise saatler ortasında tükenmişti. Bu manada Otherside daha aktif hale gelmedilk evvel bir rekor kırmayı başarmıştı.

Yuga Labs son periyotta Otherside projesi haricinde saklı nazilik savlarıyla da gündeme geliyor. Hususla ilgili olarak da paylaşımlarda bulunan firma, haklarındaki bu argümanları redderek tezleri ortaya atanlar hakkında yasal süreci de başlattıklarını deklare ettilar. Bored Ape Yacht Club haricinde Cryptopunks ve Meebits adlı NFT projelerine de imza atmış olan Yuga Labs’ın yeni projeleri de merakla bekleniyor.
 
Üst