Amadeus'un patlaması, Rai'nin söyledikleri

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“John Travolta'nın giydiği ayakkabı şirketinin adını bile bilmiyorum. Kesinlikle hiçbir şey bilmiyordum.” Amadeus, John Travolta'nın Sanremo 2024'ün ikinci akşamına katılımıyla ilgili göndericilerin şüphelerini ve eleştirilerini reddetti. “Hiçbir şey olmuyor, her şey yolunda, tartışma yaratacak bir pisliği nerede bulabiliriz? Neden Allevi hakkında, Mare Fuori oyuncularının yaptıkları hakkında konuşmuyoruz…?”, sunucuyu ağzından kaçırıyor ve Sanat yönetmeni basın toplantısında konuya ilişkin açıklama istemeye devam edenlerden.

Amadeus, festivale kendisini önerenin bizzat Travolta olduğunu söylüyor: “Başka işleri nedeniyle yakınlarda olduğunu ve bizimle bir şeyler yapmaktan mutluluk duyacağını söylemek için benimle iletişime geçen kişi Travolta'ydı”.

Ayakkabı kutusu, qua-qua dansı: Amadeus ve Rai'nin söyledikleri

Amadeus'un ABD'li aktörle yaptığı görüşme sırasında şirketin sloganlarından biri olan “Endişelenme, mutlu ol” ifadesini telaffuz etmesi üzerine Amadeus şu güvenceyi veriyor: “Merak etme, mutlu ol, ben alındım” şarkıya göre. En ufak bir fikrim yoktu. Bana kelimesi kelimesine senaryo yazmıyorlar.”

Aktörün dans etmesi de sözleşmede öngörülüyordu: “Evet”, Prime Time Entertainment'ın müdür yardımcısı Federica Lentini tarafından doğrulandı. Tıpkı Rai'nin görüntüleri ağdaki klipler veya diğer kullanımlar için değil, yalnızca canlı olarak kullanabileceğinin sözleşmede zaten öngörüldüğü gibi: “Dün Travolta'nın performansından sonra hiçbir şeye karar verilmedi, sözleşmede her şey öngörülüyordu”.

Ancak Travolta'nın ayakkabıları hakkında hiçbir şey yazılmamışken Prime Time'ın eğlence direktörü Marcello Ciannamea araya giriyor: “Travolta'nın referans olduğu şirketle herhangi bir ticari anlaşma yok. Oyuncu masraf iadesi için geldi.” Ayakkabının markasının belli olmaması üzerine Lentini bir kez daha yanıt veriyor: “Travolta son anda geldi, hemen içeri girdi ve açıkçası kimse onun nasıl bir ayakkabısı olduğunu fark etmedi. Bu olay, gelenlerin gözünden kaçmış.” Bantı ayakkabıların üzerine yapıştırmak kimsenin aklına gelmemişti, bu bir dikkatsizlikti, orada bulunanın, stüdyo asistanının hatasıydı.”

Eleştiri, Amadeus'un tepkisi

Amadeus, Travolta'nın dahil olduğu performansa yönelik eleştirilere katılmıyor: “Çok eğlendim ama bu kişisel bir düşünce. Büyük bir meme haline geldi. Travolta her şey konusunda uyarılmıştı. Sahnede olup biten her şey I biliyordu, sürpriz yoktu, tuzak yoktu. Belki şapkanın turuncu yerine sarı olduğunu biliyordu. Ama her şeyi biliyordu. Fiorello sahip olduğumuz en iyi şovmen ve harika bir karaktere hayal ettiğiniz şeyleri yaptırmak komedinin bir parçası. asla yapmazdı. Travolta'nın yıllar önce yerde yunus oynamak için Fiorello'ya gittiğini hatırlayalım.”