Binance, 4 Kripto Para Ünitesini Delist Edecek!

AliDayı

New member
Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘ten tüm kripto para yatırımcılarını ilgilendiren değerli bir açıklama geldi. Şirket tarafınca yapılan açıklamada, 4 kripto para ünitesinin delist edileceği açıklandı. Pekala o kripto paralar hangileri ve yatırımcıların neler yapması gerekiyor?

Binance’in açıklamalarına baktığımızda, delist edilecek, yani borsadan kaldırılacak kripto para birimlerinin Mithril (MITH), Tribe (TRIBE), Augur (REP) ve Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST) olduklarını görüyoruz. Şayet bu kripto para ünitelerinden bir yahut daha fazlasına sahipseniz, ziyan etmemek için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Çünkü açıklamaya bakılırsa kelam konusu kripto paralarla ilgili süreçler, 23 Aralık prestijiyle yapılamayacaklar.

Peki hangi süreç çiftleri kaldırılacak?


Binance, delist edilecek kripto paraların iptal edilecek işlem çiftleriyle ilgili de açıklama yaptı. Buna nazaran; 23 Aralık prestijiyle:

  • MITH/USDT
  • TRIBE/BUSD
  • REP/USDT
  • BTCST/BUSD
işlem çiftleri Binance’te kullanılamaz olacak. Bir örnekle izah etmek gerekirse; 23 Aralık prestijiyle elinizdeki MITH’i, USDT (Tether) karşılığında satamayacaksınız. Şunu belirtmeden geçmeyelim; kelam konusu kripto para ünitelerinin hepsi de Binance’te tek süreç çiftine sahipti. Yani MITH ve REP’i USDT, TRIBE ve BTCST’yi BUSD haricinde rastgele bir para ünitesi karşılığında satamıyordunuz.

Yatırımcı ne yapacak?

Eğer delist edilecek bir yahut birkaç kripto para ünitesine sahipseniz, 23 Aralık’tan evvel satış süreçlerini tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde bu kripto paraları Binance’te satamayacaksınız. Elinizi çabuk tutmanız gerektiğini belirtelim. sonucun açıklanması ile MITH yüzde 28, TRIBE yüzde 9, REP yüzde 4, BTCST ise yüzde 40’tan fazla bedel kaybetti.

Binance niye paha bu biçimde bir karar verdi?


Binance, listelediği kripto para ünitelerini düzenli dönemlerle inceliyor. Bu incelemeler sırasında Binance’in belirlediği şartların sağlanamadığı tespit edilirse o kripto para üniteleri için delist sonucu veriliyor. Fakat MITH veya BTCST ile ilgili özel bir açıklamaya yer verilmiyor. Yani hangi kripto para ünitesinin hangi niçinden ötürü delist edileceğini tam olarak bilemiyoruz.
 
Üst