Binance, Kullanıcı Sayısını Açıkladı

AliDayı

New member
Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 2022 yılına ait değerli bir rapor yayınladı. Bu rapor, Binance’in 2022 yılı boyunca neler yaptığını ve kripto para dünyasında ne üzere gelişmeler yaşandığını gözler önüne seriyor. 2023 yılı için kripto para yatırımı fikriniz var ise, bu rapora göz atmak yararınıza olabilir.

2022 yılı, kripto para topluluğu için pek zorlu geçti. Önce TerraUSD ve LUNA krizinin yaşandığı yılın sonlarına yanlışsız ise dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in iflası, piyasaların başını kaldıramamasına yol açtı. Binance tarafınca hazırlanan rapor, yeni yılda bunların geride kalması için çeşiitli çalışmalar yapılacağını gözler önüne seriyor.

Binance’in 2022 raporunda öne çıkan başlıklar şu biçimdeydi:


  • Günlük hacim 65 milyar dolar düzeyine yükseldi.
  • 300 milyar spot alım-satım süreci yapıldı.
  • Binance NFT haftalık kullanıcı sayısı 600 binin üzerine çıktı.
  • Borsa kullanıcı sayısı 128 milyona çıktı.
  • “Güveni bir daha sağlamaya odaklandık”
  • “14 bölgede gerekli lisansları, tescilleri ve onayları aldık”
  • “SAFU’nun kıymetini yine 1 milyar dolara çıkardık”
  • “2022, web3 etkinliklerinin patlama yaptığı bir yıldı”
  • Binance 2023 yılında neler yapacak?
Bu ortada Binance’e üye olmak isterseniz, bu ilişkiyi kullanabilirsiniz.

“Güveni bir daha sağlamaya odaklandık”


2022, biz de dahil olmak üzere blockchain ve kripto dünyasındaki herkes için katiyen güç bir yıldı. Karşıt tarafta esen büyük rüzgarlar karşısında kullanıcı tecrübesine, gerçek dünya bedeli olan eserlere ve en kıymetlisi de tüm kesim için sağlıklı, sürdürülebilir bir yolda ilerlemeye öncelik verme konusunda kararlı kaldık.” tabirlerine yer verilen raporda, Binance’in bu bölüme kaybolan inancı bir daha sağlamaya odaklandığı tabir edildi.

“14 bölgede gerekli lisansları, tescilleri ve onayları aldık”

Binance’in değindiği konulardan bir tanesi de resmi kurumlarla yapılan çalışmalardı. Bu bağlamda, “Geçen yıl sarf ettiğimiz emeklerin görüldüğünü inançla söyleyebiliriz. 2022’nin sonuna kadar 14 bölgede gerekli lisansları, tescilleri ve onayları aldık. Tecrübemizden faydalanarak, dijital varlıklar için pratik yasal düzenlemeler geliştirme konusunda düzenleyiciler ve kamu otoritelerine yardımcı olmaya devam ettik. Dalın en yetenekli çalışanlarını bünyemize katarak güvenlik ve ahenk takımımızdaki çalışan sayısını da yüzde 500 artırdık.” diyen Binance yetkilileri, emniyet teşkilatlarından gelen 47 binden çok talebi titizlikle incelediklerini, mali hataların önüne geçmek için çalıştıklarını ifade ettiler.

“SAFU’nun pahasını yeniden 1 milyar dolara çıkardık”


Binance’in yatırımcısını korumak için kurmuş olduğu SAFU isimli bir fon var. Bu fonda tutulan para, 2022 yılında bir daha artırıldı. Bu bahse da değinen Binance şöyleki konuştu: Acil bir durumda 128 milyon kullanıcımızı korumak niyetiyle Kullanıcılar için İnançlı Varlık Fonumuzun (SAFU) pahasını tekrar 1 milyar dolara çıkardık.

“2022, web3 etkinliklerinin patlama yaptığı bir yıldı”

2022 yılında fazlaca sayıda web3 odaklı aktiflik gerçekleştirildiğinden bahseden Binance, “Beşinci kuruluş yıl dönümümüzü, 3 binin üzerinde yüz yüze ve 1.5 milyon sanal izleyici ile Paris’te kutladık. Ayrıyeten yüzlerce çevrimiçi ve yüz yüze topluluk etkinlikleriyle Binance kullanıcıları ile temas kurduk. Kullanıcı dostu, süratli ve inançlı bir kripto borsasından, artık genişleyen bir Web3 ekosistemine kadar, daha fazla araç, eser ve fonksiyon oluşturmaya devam ettik.” tabirlerini kullandı.

Binance 2023 yılında neler yapacak?


Binance’in 2023 yılına ait planları şu sözlerle belirtildi: Güveni bir daha tesis etmek ve bir milyar kripto kullanıcısına daha güzel geldiniz demek için inançlı bir temel oluşturmak gayesiyle bölümdeki gayretlere yardımcı olmaya ve bunları koordine etmeye hazırız. Şaşırtan bir süratle büyümemize karşın, inançlı, kullanıcı dostu bir dijital varlık tecrübesi sağlamak için nereden başladığımızı asla unutmadık. Yapmamız gereken hayli iş olsa da kullanıcılarımız için yanlışsız olanı yaptığımız sürece 2023’ün daha fazla büyüme, benimsenme ve yenilik getiren mükemmel bir yıl olacağına inanıyoruz. Temel yaklaşımımız birebir kalacak: Kullanıcılara öncelik vermek, üretmek ve bölüme telaffuzlarla değil örnek teşkil ederek liderlik etmek.
 
Üst