‘Bir Nimet ve Bir Rahatlama’: Dört Aile Çocuk Vergi Kredisini Nasıl Kullandı?

Bakec

New member
Aralık. 21, 2021


‘Bir Nimet ve Bir Yardım’: Dört Aile Çocuk Vergi Kredisini Nasıl Kullandı?


Çocuk başına 300$’a varan aylık ödemeler masaya yemek koydu, faturaları ödedi ve hatta ara sıra savurganlığa gitti.


Solda duran Maria Silva ve ortada Orlando Granillo, Las Vegas’ta altı çocuğunu büyütüyor. Aylık çocuk vergisi kredisi, Orlando’nun pandemi sırasında işini kaybetmesinin ardından ailenin faturaları ödemesine ve kullanılmış bir araba kiralamasına izin verdi.

Tarafından Alisha Haridasani Gupta

Fotoğraflar: Cornell Watson


Temmuz ayından bu yana, ülke çapındaki en varlıklı aileler dışında hepsi, aylık nakit ödemeler olarak çocuk vergi kredisi alıyorlar – vergi indirimini dönüştüren türünün ilk örneği bir politika jujitsu, genellikle toplu ödeme olarak dağıtılır. mali yılın sonunda, Amerika’nın güvenlik ağını genişleten ek bir gelire dönüştürdü.

Program, Amerikan hükümetinin on yıllardır ailelere verdiği desteğin ilk önemli değişimini temsil ediyordu. 1990’lardan bu yana, çocuk vergi kredisi yalnızca aktif olarak çalışan veya iş arayan ebeveynler için geçerliydi ve bu, Amerika Birleşik Devletleri’ni çocuklar için sübvansiyonların yaygın olduğu diğer gelişmiş ülkeler arasında aykırı bir değer haline getirdi.

Başkan Biden’ın 1 doları. 9 trilyon Amerikan Kurtarma Planı, vergi kredisini aylık çeklere dönüştürmenin yanı sıra, ebeveynlerin ve diğer bakıcıların aldığı toplam tutarı genişletti ve işle ilgili tüm koşullardan arındırarak daha fazla haneye daha fazla para sağladı.

Başlangıçta altı ay sürmesi planlanan girişim, şimdi 15 Aralık’ta gönderilen son çeklerle sona erdi.

Demokratlar, Bay Biden’ın Build Back Better planının bir parçası olarak vergi kredilerini kalıcı hale getirmeyi umuyorlardı. Ancak bu hafta, yönetimin geniş iç gündemi, en azından şimdilik, çocuk vergi kredisinin genişletilmesine ilk sunulduğunda oy veren, ancak genişletilmesini desteklemeyen Batı Virginia Demokratı merkezci Senatör Joe Manchin III tarafından etkili bir şekilde engellendi. .

Bay Manchin, Build Back Better planının ulusal borca ve artan enflasyona katkıda bulunacağı endişelerini dile getirerek, “Fox News Sunday”de yaptığı açıklamada, “Bu yasa parçasına devam etmek için oy kullanamam,” dedi.

Tartışma, Cumhuriyetçi meslektaşlarının -Güney Carolina’dan Cumhuriyetçi Senato Bütçe Komitesi kıdemli üyesi Senatör Lindsey Graham’ın, yönetimin planını Build Back Better yasasına muhalefetlerinde birleşmiş olan- bir “enflasyon bombası” olarak nitelendirdiklerini yineledi.

Uzmanlar, çocuk başına 300 dolara kadar olan ödemelerin, Covid ile ilgili diğer yardımların yanı sıra banka hesaplarına inmeye başlamasından bu yana, çocuk yoksulluğunun rekor seviyelere düştüğünü kaydetti.

Nüfus Sayım Bürosu tarafından Ekim ayında yayınlanan bir raporda, ankete katılan yaklaşık 300.000 alıcının yaklaşık yarısı parayı gıda için kullandığını bildirdi – bu, vergi kredisinin açlığı ve gıda yetersizliğini azaltmaya da yardımcı olduğunun bir göstergesi. Birçok alıcı, fonları çocuk bakımı ve okul malzemeleri için harcadığını da bildirdi.

Dört aileyle yapılan görüşmeler, doktor randevularından araba tamirine kadar fonları kullandıkları diğer günlük harcamaları ve aksi takdirde maaştan maaşa yaşayabilecek haneler için küçük bir nefes alma odasının keyfini ortaya çıkardı.

Thaddeus Bennett, çocukları Bailey, sol ve Thaddeus Jr. ile birlikte, pandemi vurmadan hemen önce Connecticut’tan Nevada’ya büyük bir hamle yapmaya karar verdi.

Las Vegas

Miaya ve Thaddeus Bennett

Çocuklar: Thaddeus Jr. , 4 ve Bailey, 3

Aylık Kredi: 600$


2019’da, pandeminin başlamasından aylar önce, her ikisi de 31 yaşındaki Miaya ve Thaddeus Bennett, ailelerine daha yakın olmak için Connecticut’ta hayatlarını toparlamaya ve Las Vegas’a taşınmaya karar verdiler. Thaddeus, on yıldan fazla süredir çalıştığı bir bankanın çağrı merkezindeki süpervizörlük işini bıraktı. Miaya, Las Vegas’tan tıbbi sevk memuru olarak çalışmaya devam etti.

Ancak Nisan 2020’de Miaya işinden ayrıldı ve çift hayatlarında ilk kez kendilerini işsizlik çekleriyle geçinirken buldular. Miaya emlak ruhsatı almak için okumaya başladı ve Thaddeus gelir elde etmek için yarı zamanlı işler aldı.

Thaddeus ve eşi Miaya, pandemi sırasında kariyer geçişleri yaparken Thaddeus Jr.’ın okul öncesi eğitimini ödemek için çocuk vergi kredisi fonlarını kullandı.
Aylık vergi kredisi ödemeleri, Bennett’lerin Thaddeus Jr.’ı karate derslerine ve Bailey’i baleye kaydettirmesine yardımcı oldu.
Para gelmesini sağlamak için birden fazla yarı zamanlı işte çalıştıktan sonra, Thaddeus Mayıs ayında bir ipotek şirketinde tam zamanlı çalışmaya başladı.

Bu yaz çocuk vergi kredileri geldiğinde, bunun “bir nimet ve bir rahatlama” olduğunu söyledi Miaya.

İki çocukları için ayda toplam 600 dolar aldılar. Para, Thaddeus Jr. için tam zamanlı bakım için haftada yaklaşık 200 dolara mal olan anaokuluna ödeme yapılmasına yardımcı oldu. Miaya, “İki çocuğu okul öncesi eğitime sokmaya yetecek kadar para alamıyoruz, yani şu anda sadece benim oğlum,” dedi.

Ancak bir çocuğun anaokulu için çekleri kullanabilmek, çiftin çocuklarının ders dışı etkinlikleri için ödeme yapmaya devam etmelerini sağladı – Thaddeus Jr. için karate, Bailey için bale.

Mayıs ayında bir ipotek şirketinde tam zamanlı bir iş bulan Thaddeus, “Çocuklarımıza basit şeyler için ‘bugün değil’ demek zorunda kalmadığımız için kendimizi şanslı sayıyoruz” dedi.

<saat/>

Kelly Bonner, pandemi sırasında iş bekleme masalarını kaybettikten sonra ailesine yiyecek sağlamakta zorlandı.

Christiansburg, Va.

Kelly Bonner

Çocuklar:Jaden, 18,Gavin, 15, Liam, 11 ve Mason, 10

Aylık Kredi: 750$


Geçen Aralık, 46 yaşındaki Kelly Bonner, Nisan ayında garsonluk işinden serbest bırakıldıktan sonra banka hesabında sadece 50 dolara düştü. O ve çocukları, ramen veya işlenmiş yiyecekler gibi yalnızca sağlıksız yiyecekleri karşılayabilirdi. Bazı geceler, oğulları için yeterli yiyecek olsun diye hiç yemek yemedi.

“Aldığımız gıda kuponu miktarına göre, bu aylık tahsisatın tamamını bir haftada kullanabilirdim,” diye açıkladı.

İşsizlik çeklerini ve yiyecek pullarını olabildiğince uzatmak için elinden gelen her şeyi yaptı, ancak her zaman çok az nakit parayla kaldı. Oğullarına Noel’i kutlayamayacaklarını söylemek zorunda kalmaktan korkuyordu.

Sadece cömert bir arkadaşı ona fazladan para verdiği için o Aralık ayında kira ödeyebildi ve ailesi için bir Noel yemeği hazırlayabildi.

Kelly, çocuk vergi kredisinden aldığı parayla ailesi için daha sağlıklı yiyecekler satın alabildi.
Kelly, yaz boyunca erkekleri kapalı havuzda yüzmeye götürdü ve bir tanesini bir konsere götürdü – vergi kredisi olmadan karşılayamayacağı geziler.
Liam evde televizyon izlerken erişte yiyor.

“Her ay, “Nasıl atlatırız?” dedi. Sonra, geçen yaz arabası bozuldu. Otizmli ve hafif dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu olan en küçük oğlu için doktor randevuları ve terapiye ulaşmak imkansız hale geldi.

Kelly, Temmuz ayında ilk çocuk vergi kredisi çeki geldiğinde -dört oğlundan üçü için toplam 750 dolar- zamanlamanın daha iyi olamayacağını söyledi. Doğrudan 550 dolara mal olan arabasını tamir etmeye gitti. Diğer çekler, oğulları için taze ürünler gibi daha sağlıklı yiyecekler almasına yardımcı oldu. Yaz boyunca, erkekleri, beşi için yaklaşık 25 dolara mal olan kapalı bir havuzda yüzmeye götürdü. 15 yaşındaki Gavin’i Dropkick Murphys konserine bile götürmeyi göze alabilirdi.

“Bu gerçek bir lükstü,” dedi, “ama sonra onunla birlikte benim için çok özel olan o hatırayı kurdum. ”

Ve bu yıl, daha da iyi bir Noel yemeği pişirmek için parası olacağını söyledi.

<saat/>

Midthun ailesinin üyeleri tatil için dondurma dükkânları Ramone’s’u dekore ediyor. Eau Claire, Wis.’deki mağazadaki satışlar pandemi sırasında düşüş yaşadı.

Eau Claire, Wis.

Blayne ve Kayla Midthun

Çocuklar: Jonah, 12, Stella ve Nora, 10

Aylık Kredi: 750$


Her ikisi de 38 yaşında olan Blayne ve Kayla Midthun, bir dondurma salonunun sahipleri olarak işlerinde mevsimsel iniş çıkışlar beklemeye başlamışlardı, ancak pandemi sırasında kendilerine sunulan çeşitleri değil. Diğer çoğu küçük işletme sahibi gibi onlar da erken karantina sırasında mağazalarını, Ramone’s’u kapatmanın hızlı ve geçici olacağını düşündüler. Blayne, “Tamam, yaz aylarında en yoğun sezonumuzda işimize geri döneceğimizi düşündüğümü hatırlıyorum” dedi.

Bunun yerine, dört yıllık işletmelerinin zaten birikmiş olduğu borca ek olarak, Maaş Koruma Programından kredi almak zorunda kaldılar. İş modellerini, esas olarak mağazada yemek yemekten yola çıkarak, daha çok paket servis ve teslimata dayandırdılar.

Kayla, “Kelimenin tam anlamıyla daha önce hiç çevrimiçi mağazamız olmamıştı” dedi. “Bu yüzden, çevrimiçi eğitim videoları izleyerek, etrafta koşuşturan çocuklarla birlikte ürünlerimizin fotoğraflarını çekerek bunu kurmak zorunda kaldım. ”

Midthun’lar, pandeminin yüksekliği sırasında işi ayakta tutmak için Ramone’u teslimat ve paket servis seçeneklerine yönlendirmek için çalıştı.
Kayla ve Blayne, çocukları eğlenirken bir bankada işletme kredisi için kaydoldu.
Midthun’lar çocuk vergi kredisi parasını işlerine geri koyarak çalışanlara fonların bir kısmını ödedi.

2020’nin sonunda, dondurma salonu 2019’a göre 100.000 $ daha az kazandı. Blayne, “Bu bizim için büyük bir başarıydı” dedi.

Birkaç yan iş yaptı, para gelmesini sağlamak için alçıpan ve boya kurdu. Kasım ayında çift başka bir işletme kredisi aldı. Ancak, kasaba çevresinde kiraladıkları birkaç mülke de sahip oldukları için, küçük bir kemer sıkma ile finansal olarak istikrarlı kaldılar. Üç çocukları için ayda 750 dolarlık çocuk vergi kredisi almaya başladıklarında, işletme giderlerini kontrol altında tutmak için parayı doğrudan işlerine yatırdılar.

<saat/>

Maria Silva, ortağı Orlando Granillo ile altı çocuk yetiştiriyor ve yolda başka bir çocuk daha var.

Las Vegas

Maria Silva ve Orlando Granillo

Çocuklar:Miguel, 15, Elysia, 11, Eileen, 9, Evelyn, 6, Orlando Jr. , 3.5, Emelia, 1.5 ve bir tane daha yolda

Aylık Kredi: 1.650$


Salgına birkaç ay kala Maria Silva’nın arabasına el konuldu.

Berber olan ortağı Orlando Granillo, Nisan 2020’de işini kaybetmişti ve işsizlik kontrolleri kira ve gıdayı zar zor karşılamaya yetmişti. Dört farklı kredi kartına elektrik ve internet faturası koyarak borç biriktirdiler. “Her gün suyumuzun kesilmesi veya gazımızın kesilmesi korkusuyla yaşıyorduk,” dedi, bu yüzden arabanın parasını ödemeye devam edemediler.

Orlando Granillo, pandeminin başlarında berberlik işini kaybetti. İşsizlik çekleri ailenin tüm masraflarını karşılamıyor ve faturalar birikiyordu.
Emelia mısır gevreği yerken Eileen, Elysia ve Evelyn mutfak masasında karalamalar yapıyor.
Çocuk vergi kredisi, Orlando ve ailesinin araçlarına pandeminin başlarında el konulmasının ardından araba kiralamasına yardımcı oldu.

Onlar için pandeminin en düşük noktasıydı. Maria, “Bir araç gibi bazı şeylere sahip olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu, o gidene kadar fark etmediğiniz şeylerden biri,” dedi.

37 yaşındaki Orlando, sonunda, 40 yaşındaki Maria’nın Covid-19’a maruz kalma riski nedeniyle korkutucu olduğunu söylediği Eylül 2020’de işe geri döndü, ancak paraya ihtiyaçları vardı. Dolaşmak için annesinin arabasını ödünç alırdı.

Çocuk vergi kredisi Granillo’ların ayağa kalkmasına yardımcı oldu: Maria, kamu hizmetlerini kapsıyor ve kredi kartı borçlarının bir kısmını ödemelerine yardımcı oluyor. Ayrıca kullanılmış bir araba kiralamalarına da izin verdi.

Maria, aylık ödemeleri almanın “gerçeküstü ve inanılmaz” olduğunu söyledi.
 
Üst