Bugün Nereye Gidelim ülkemizin trend balayı rotalarını deklare etti

Bakec

New member
Yaz aylarının yaklaşmasıyla evlilik dönemi da hareketleniyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun deklare ettiğı bilgilere göre, 2020’de yaklaşık 489 bin çift evlenirken, 2021’de ise yüzde 14,92’lik artışla 562 bin çiftin evlenmesi, pandemi öncesinin sayılarının yakalandığını gösteriyor. Pandemi şartlarının hafifçelemesinin akabinde bu yıl daha da artması beklenen evlilik planları, balayı rotalarının da şimdiden çizilmesini sağlıyor. Seyahat acentesi Bugün Nereye Gidelim’in Kurucusu İlker Kulaksız, hususa dair açıklamasında, “Evlilik döneminin açılmasıyla, ağır hazırlık devrinin akabinde biroldukça çiftin dinlenme gereksinimi artıyor ve tabiatla iç içe bir tatil arzuluyorlar. Bu yüzden birebir zamandaniz, kum ve güneşin keyfini çıkarabilecekleri, birebir vakitte dinlenebilecekleri sakin bir yer arayışına giriyorlar. Pandemi daha sonrasında bungalov üzere farklı alternatifler de dikkat çekiyor” dedi.


DOĞASEVERLERİN TERCİHİ MUĞLA

Balayı tarihlerine bakılırsa rotaların da farklılık gösterdiğini söyleyen İlker Kulaksız, “2015’ten bu yana kaydettiğimiz bilgilere nazaran, tarih üzere çiftlerin tercihleri de destinasyonu belirlemede değerli bir rol oynuyor. Tabiatla iç içe olurken, dönem hareketliliğini de kaçırmak istemeyenler, en hayli Muğla’daki Dalaman, Faralya, Yediburunlar, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’i tercih ediyor. Bu bölgeler çiftlere hem eğlenceyi tıpkı vakitte deniz aktivitelerini bir ortada sunmanın yanı sıra, yer seçimi için de otel, kiralık bungalov ve villa üzere fazlaca çeşitli alternatifler de içeriyor” dedi.


TURİSTİK SEYAHAT YAPMAK İSTEYEN ÇİFTLER AKDENİZ’E GİDİYOR

Balayını hareketli ve dolu dolu geçirmek isteyen çiftler için birinci sırada İzmir’in tercih niçini olduğunu aktaran İlker Kulaksız, “İzmir, Ege’nin en hareketli ve alternatifin en bol olduğu destinasyonlar içinde yer alıyor. Bilhassa gece hayatına ehemmiyet verenlerin birinci tercihi İzmir’de Çeşme ve Alaçatı olurken, turistik seyahat yapmak isteyenler de Akdeniz Bölgesi’ni tercih ediyor. Bu istikametten baktığımızda Antalya’da birbirinden hoş ve keşfedilmemiş yerler mevcut. Örneğin Kaş, Kalkan bölgesinde bulunan Kaputaj Plajı, denizin rengi ve kıyının temizliğiyle ziyaretçileri büyülüyor. Kemer ve Belek üzere bölgeler de turizmin pek canlı olduğu ve ziyaretçilerinin konforuna değer gösteren işletmelerin ağır olduğu bölgeler içinde yer alıyor” tabirlerini kullandı.


KONSEPT TATİLİN ADRESİ KAPADOKYA OLDU

Konsept bir balayı geçirmek isteyen çiftlerin Kapadokya’yı tercih ettiğini söyleyen Bugün Nereye Gidelim Kurucusu İlker Kulaksız, “Geniş bir görsel tecrübe sunan Kapadokya, sona ermeyen bir keşif seyahatine kapı aralıyor ve bölgenin turizmdeki tesir ve cazipliği giderek artıyor” diyerek kelamlarına şu sözlerle sonlandırdı:


“2015’ten bu yana takipçilerimize hayal ettikleri tatil rotalarını çiziyoruz. Adil, şeffaf ve dürüst ögeleri önceleyerek 2020’de hizmete sunduğumuz platformumuzla seçenek havuzumuzu büyütmeye devam edeceğiz.”
 
Üst