“Çıkarmalar bir savaş eylemidir”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Lampedusa çıkarmaları var olmayan bir Avrupa’nın sembolüdür. Birkaç saat içinde 120 donanma gemisinin gelmesi kendiliğinden gelişen bir olay değildir. bu bir savaş eylemidir. 24 saatte 6 bin kişi tesadüfen gelmiyor. Bu göçün arkasında bir yön olduğuna inanıyorum. Trafik yukarı yönde, Afrika kıyılarında, finansman sağlayan biriyle organize ediliyor.” Lig lideri ve Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Matteo Salvini, binlerce kişinin gelmesiyle acil iniş durumunu Yabancı Basına bu şekilde ifade ediyor. Bu saatlerde göçmen sayısı

Ayrıca okuyun

“Bunun, aynı zamanda uygunsuz bir hükümeti zora sokmak için arzu edilen, organize edilen, finanse edilen bir şey olduğuna inanıyorum. Suçun organize ettiği bir göçle karşı karşıyayız. Ve suça mümkün olan tüm imkanlarla karşılık veriyoruz, ancak bunu hükümetle konuşacağız. “, o ekler. “Giorgia Meloni, Tunus’a, Libya’ya giderek, von der Leyen’le konuşarak mümkün olan ve olmayan her şeyi yapıyor, tüm diplomatik kanallar denendi, ancak bunlar birkaç günde 6 bin kişinin gelmesine yol açarsa ve Fransa ve Fransa tarafından kapılar yüzümüze çarpılırsa. Almanya, kendimizi organize etmeliyiz” diye ekliyor Tg1 konusuna da dönen Salvini.

“Avrupa’nın İtalya’ya yardım edebileceğine dair şüphelerim var. Sınırlarımızı koruma konusunda bizi tamamen yalnız bırakıyorlarDenizde ve karada, bu yüzden kendimizi organize etmeli, daha sıkı güvenlik kararlarına dönmeliyiz. İtalya’ya gelen yabancı gemilerin çıkarmalarını engellediğim için mahkemeye çıkmaktan fazlasını yapamadım, ancak daha da keskin olmaya çalışacağız”, diyor Salvini.