Cospito, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurdu

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Alfredo Cospito’nun savunması Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (ECDU) başvurdu. Savunma, Cospito’nun, “suçlayıcı davanın o zamana kadar yürürlükte olandan tamamen farklı ve aşağılayıcı bir yorumuna dayanarak mahkûm edilmiş ve ayrıca öncesinde aynı kapsamda herhangi bir karar verilmemiş ve bu da onun için imkansız hale gelmiştir. 2006’da harekete geçmeye karar verdiği anda, Yargıtay’ın bakış açısı değişikliğini öngörme olasılığı. Yargıtay’ın benimsediği hermeneutik çözümün, Devlet’in keyfi muamelesi ile sonuçlandığı aşikar”.


Ayrıca oku


İtiraz, 2006 yılında Fossano kışlasına düzenlenen ve herhangi bir yaralanmaya yol açmayan saldırıyla bağlantılı. Tapu, adi katliamdan devlet katliamına kadar uzanan “disiplin muamelesinin ağırlaştırılmasının” “hapishane yardımlarına erişimi engellediği için cezaya da olumsuz yansımaları olduğunu” açıklıyor. Bu, “ölçülemez zarara neden olduğu” şeyi yaptı.

Strasbourg Mahkemesi’nin bildirdiğine göre, temyiz başvurusu geçen 8 Şubat’ta yapıldı, 10552/23 numara ile tescil edildi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 7. maddesi tarafından belirlenen yasallık ilkesinin ihlali iddiasıyla ilgiliydi. Maddede, “Hiç kimse, işlendiği sırada ulusal veya uluslararası hukuka göre suç teşkil etmeyen bir fiil veya ihmalden dolayı mahkûm edilemez. Aynı şekilde, işlendiği zaman için geçerli olan cezadan daha ağır bir ceza verilemez. suç işlenmiştir”. Temyiz edene göre, olayların işlendiği sırada mevcut olan içtihat dikkate alındığında, Yargıtay tarafından ana hatlarıyla belirtilen olayların hukuki sınıflandırması tahmin edilebilir değildi.

İspanya’nın Granada kentinde, ‘Dante Alighieri’ İtalyan Kültür Enstitüsü’nün kapısında Cospito’nun bu sabah serbest bırakılmasını destekleyen yazılar bulundu. İspanyol polisi araştırıyor.
 
Üst