Crotone batığı, belediye başkanı ve aile üyeleri: “Bologna’daki Kolordu yalnızca izinle”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
(Muhabir Elvira Terranova’dan) -“Bologna İslam Mezarlığı’na yalnızca aile üyelerinin izin verdiği cenazeler gidecek“. Bürokratik sorunlar çözülene kadar diğerleri şimdilik Crotone’nin cenaze evinde kalacak. Hükümet, kurbanların tüm ailelerinin ülkelerine geri gönderilme masraflarını karşılayacaktır.. Duyuru öğleden sonra, Palamilone’nin önünde bu sabahtan itibaren karayolunu işgal eden kurbanların aileleriyle bir araya gelen Crotone belediye başkanı Vincenzo Voce tarafından yapıldı. ailelerin isteklerine karşı, başlangıçta bugün için planlanan Bologna mezarlığına nakledilmesine karşı protesto.


Ayrıca oku


Valilik ve Belediye Başkanı Vekilinin arabuluculuğu sayesinde çözüme ulaşıldı. Ailelerin de mutabakatı ile bugün Bologna’ya gidecekler. Cutro Belediyesi’nin gerekli sertifikaları verdiği 14 kurum. Aileleri Afganistan’a nakledilmeye karar veren kurbanların 17 cenazesi şu anda Crotone’da kalacak. Belediye Başkanı Voce ailelerine, “Afganistan’a gitmek zorunda olan gemi kazası kurbanları, onları Kabil’e götürecek cenaze evleriyle bir anlaşma yapılana kadar buradan hareket etmeyecekler” dedi. “İslami mezarlığa götürülecek cenazeler hemen ayrılabilecek – daha sonra tercüman yardımıyla diyor – sadece akrabalarından onay alan cenazeler Bologna’ya gidecek.”

Belediye başkanı, “Bir Alman cenaze acentesiyle az önce temasa geçildi ve nakil Almanya’daki Crotone’den ve Almanya’dan İstanbul’a ve oradan da Kabil’e yapılacak” diye ekliyor. “Mali ve ekonomik bir sorun değil – diye ekliyor – çünkü Viminale onay verdi ve ayrıca Calabria Bölgesi Başkanı da onay verdi, bu nedenle mali bir sorun değil. Kendi başına faaliyet gösteren özel kişiler için orada Hayır, “Sorun değil, buradan istedikleri zaman çıkabilirler. Açıkçası, Afganistan gibi ülkelere gitmek zorunda olanların bir morg pasaportuna ihtiyacı var ve bunu Cutro belediyesi verecek, diğer tüm kurbanlar için ölüm belgesi yeterli.


Ancak akrabalar çoğunlukla tek bir şey soruyor: “Kim ödeyecek?” “Ajans tahmini valiliğe gönderecek, o da tamam verecek – diyor Başkan Voce yine -. Anlamaya çalışın, Crotone Belediyesi şimdiden 30 bin avroyu serbest bırakmak için bir meclis kararı aldı ve 5 cenazeyi getirmek için adımlar atıyor. Almanya ve İran’da iki.Yönetimler özel vatandaş değil, aynı zamanda saygı duymamız gereken kuralların sınırları.Ama tekrar ediyorum, bu bir para sorunu değil, önemli olan kurbanların Bologna’ya gitmemesi. ailelerinin rızası olmadan herkes gidiyor.Aklınızda olsun, önemli bir konu daha var.Aileler hala sevdiklerini tanımaya geliyorlar.Doğru 11 gün geçti tanıma hala yapılmadı. tamamlanmış”. Ama bir Afgan sorar mı? “Sözlerinizle yazılmış bir mektup alabilir miyiz, Belediye Başkanı?”.

Cevap: “Yüzümü üzerine koyuyorum”. “Hassas yönü para olabilirdi ama değil, tıpkı sevdiklerini buradan Almanya’ya getiren iki özel kişinin yaptığı gibi”. “Başkan Mattarella dayanışma ifade etmeye geldi ve şimdi ailelerin yapmaya karar verdiği her şeyi sağlayacak olan hükümet – saygı duyulacak zamanlar var, buradan ayrılacak cesetler ancak irade ile çıkacak” sonucuna varıyor. aileler” . Sonra ekliyor: “Afganistan’a gidecek bir grup var ve valilikten tahminler, tahminlerin kabulünü bekliyoruz”.


25 CENAZE BOLONYA’YA SEVK EDİLECEK – Gemi kazası kurbanlarından on dördü bu geceye kadar Bologna’nın eteklerindeki İslam mezarlığına nakledilecek. Akrabalar onay verdi. On bir kurban daha yarın Bologna’ya nakledilecek. Böylece Crotone’daki Palamilone’de 27 ceset kaldı. Sivil koruma, Bologna’ya transfer için aile üyelerine bir otobüs sağladı.
 
Üst