Dogecoin Logosuna İlham Olan Köpek Kansere Yakalandı

AliDayı

New member
CoinMarketCap bilgilerine bakılırsa 9 milyar doları aşkın hacimle dünyanın en tanınan kripto para ünitelerinden bir tanesi olan Dogecoin (DOGE) ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Bu kripto para ünitesinin logosu için ilham veren “Kabosu” isimli köpek, Japonya’dan gelen haberlere nazaran şu sıralar pek de yeterli günler geçirmiyor.

Kabosu’nun sahibi Atsuko Sato’nun paylaşımlarına nazaran kripto para dünyasının en ünlü köpeği, lösemi ve akut kolanjiyohepatit isimli karaciğer hastalığı ile boğuşuyor. 17 yaşındaki köpeğin sıhhat durumu orta halli olsa da eski sevinci yok. Ayrıyeten hareketleri de yavaşlamış durumda.

“Gücümüzü dünyadan alıyoruz”


Atsuko Sato, sempatik köpeğin birkaç gün evvel halsizleştiğini, iştahının da kesildiğini söylüyor. Bunun üzerine veterinere gösterilen Kabosu, ne yazık ki iki ağır hastalıkla boğuştuğunu öğrendi. Lakin sahibine nazaran umut var. Antibiyotik tedavisine başlanan köpek için umutlu olan sahibi, “Görünüşe göre durum epey tehlikeli. Lakin her şey yoluna girecek. Zira gücümüzü dünyanın her yerinden alıyoruz!” tabirlerini kullandığı bir paylaşım yaptı.

Kabosu’nun Instagram’daki son paylaşımı:


()Atsuko Sato’nun Kabosu için yaptığı son paylaşıma baktığımızda, küçük dostumuzun durumunun oldukca makus olmadığı bilgisiyle karşılaşıyoruz. Karaciğerinin makus durumda olduğundan bahseden sahibi, bundan kaynaklı olarak sarılık baş gösterdiğini tabir ediyor. Köpeğin iştahı âlâ ve istediği vakit su da içiyor.
 
Üst