Emilia Romagna sel, kırmızı alarm ve okullar bugün de tatil oldu. 9 ölü, 10.000’den fazla yerinden edilmiş kişi var

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Emilia Romagna’da kötü hava koşulları için kırmızı alarm bugün için onaylandı, bölgedeki çoğu şehirde okullar kapalı ve daha fazla aralıklı yağış bekleniyor.


Ayrıca oku


9 SEL MAĞDURLARI

Bölgeyi dize getiren sel, 9 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Bunlardan yedi kurban Forlì-Cesena ilinde kaydedildi: üçü Cesena’da, Cesenatico sahilinde bulunan bir bayan ve arabalarında su tarafından süpürülen bir adam ve bir çift ve diğer iki kurban: denizde bir adam. Ravenna bölgesinden ve Bologna bölgesinden bir tane.

4 GÜNDE YILIN YAĞMURU

Emilia Romagna bölgesi başkanı Stefano Bonaccini, çok daha kötü bir bütçe olabilirdi, umalım orada dursun. Bir gün önce okulları kapatarak insanları hareket etmemeye çağıran hava durumu uyarısını başlatmasaydık… çünkü alarm oradaydı, ama beklenenden çok daha dramatikti. Bonaccini 36 saat içinde açıkladı – altı ay eski su düştü Geçen 2 ve 3 Mayıs’ta, üç veya dört aylık su düştü, bu da bir yılın düştüğü 4 günde özetleniyor. Bir felaket ve zemin o kadar su çekemez. Eksik var mı bilmiyoruz: elektrik yok, su yok, telefonlar çalışmıyor. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz çünkü bu bizim görevimiz.”

10 BİNDEN FAZLA YERİNDEN EDİLMİŞ KİŞİ

Başta Bologna, Forlì Cesena ve Ravenna illerinde olmak üzere 10.000’den fazla insan evlerinden tahliye edildi. Kötü hava koşullarından etkilenen bölgelerde risk altındaki evlerde bulunanları güvence altına almak için kurtarma operasyonları hız kesmeden devam ediyor.

23 NEHİR TAŞLANDI VE 400 KESİLİ YOL

Birkaç noktada bile su basmış 23 nehir ve dere var: Idice, Quaderna, Sillaro, Santerno, Senio, Lamone, Marzeno, Montone, Savio, Pisciatello, Lavino, Gaiana, Ronco, Sintria, Bevano, Zena, Rabbi, Voltre , Bidente , Ravone, Rio Cozzi, Rigossa, Savena. Diğer 13 su yolu, bazı izleme istasyonlarında hidrometrik eşiğin 3. seviyesini (alarm) aştı: Marecchia, Ausa, Uso, Rubicone, Idice, Santerno, Quaderna, Panaro, Samoggia, Ghironda, Lavino, Navile, Fiumi Uniti . 400’ün üzerinde belediye, il ve devlet yolu kapatılırken.

YÜZLERCE ERKEK VE ARAÇ YARDIM İÇİN İŞİN BAŞINDA

Müşterek Harekat Komutanlığı (COVI), 5 helikopter, 9 şişme bot ve 6 lagün botun yanı sıra bankaların kontrolü için 12 harekât birimi, izlemeye hazır uzaktan kumandalı uçak, 7 şişme botu devreye aldı. Dün akşamdan beri San Marco Tugayı’ndan 26 adam ve altı sal da iş başında. 300’ü bölge dışından gelen yaklaşık 600 itfaiyeci, şimdiye kadar 200 araç ve 3 helikopter kullanarak 430’dan fazla müdahaleyi garanti etti. Uçuşta, Emilia Romagna bölgesinden bir not, ayrıca kırılgan insanların tahliyesi için Ravenna 118 helikopteri bildirildi. Ulusal Liman İdaresi, 3 helikopter, bir uçak, 2 tekne ve Ravenna’ya gelen 12 dalgıç sağladı. Carabinieri, yağma önleme ekipleri sayesinde bölgedeki varlıklarını güçlendirecek ve Guardia di Finanza gibi 2 helikopter hazır bulunduracak.

Bugün sahada halka yardım getirmek için 1200’den fazla gönüllü varken. Bölgedeki tüm illerin koordinasyonlarından gelen 700 kişi var. Yaklaşık 370 Toskana, Lombardiya, Veneto, Friuli Venezia-Giulia, Piedmont, Umbria, Lazio Bölgeleri ve Trento ve Bolzano Özerk İllerinin mobil sütunlarına aittir. 14 ulusal sivil koruma derneğine ait 139 kişi. Kötü havanın başladığı tarih olan 2 Mayıs’tan itibaren sivil koruma gönüllülerinin devreye soktuğu gün/kişi sayısı böylece 7500’ün üzerine çıkıyor.

TREN DOLAŞIMINI YAVAŞLATTI

Floransa ve Bologna arasındaki yüksek hızlı ve konvansiyonel hatlarda seyahat eden yüksek hızlı, Şehirlerarası ve bölgesel trenler için yavaşlamalar. Bologna – Rimini, Bologna – Ravenna, Ferrara – Ravenna – Rimini, Faenza – Ravenna, Faenza – Borgo San Lorenzo ve Bologna – Porretta hatlarında da trafik askıya alındı.
 
Üst