Emilia Romagna sel, kırmızı alarmın üçüncü günü. Ölü sayısı 13’e yükseldi, 10 bini aşkın kişi yerinden edildi

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
72 saatEmilia Romagna topraklarını vuran sel durumu art arda üçüncü gün için teyit edilmiş olarak kalır kırmızı alarm bölgenin geniş alanları için. Aslında, dün yağmurun verdiği mühlet ve İtalya’nın dört bir yanından seferber edilen kurtarma güçlerinin aralıksız çalışmalarına rağmen birçok şehir hala sular altında.


Ayrıca oku

BÖLGEDE 13 ÖLÜ


Şu ana kadarki denge trajik. Kurban sayısına 5 ölü daha eklendi ve bilanço 13’e çıktı: Castel Bolognese’de muhtemelen Salı günü ölmüş olan ve evinden çıkmak istemeyen bir adamın cesedi bulundu. Sant’Agata sul Santerno’da kimliği henüz belirlenemeyen bir kadın ve evinin içinde ölen bir adam ölü bulundu. Rusya’da birlikte yaşayan iki kişi izole bir evde cansız bulundu, belki de taşıdıkları buzdolabının altında ölmüştü. O zaman Boncellino bölgesindeki Bagnacavallo’da hala kayıp bir kişi olacaktır.

BİNLERCE YERİNDEN EDİLEN KİŞİ


Yerinden edilmiş insanların sayısı da artmaya devam ediyor. Çamurun istila ettiği binlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı. Bölge, kesin sayının doğrulandığını ancak kesinlikle 10 binden fazla olduğunu söyledi. Bunlardan 4 bini yalnızca Bologna bölgesinde, bunlara Forlì-Cesena ve Ravenna illerinde birkaç bin kişi eklendi. Şimdilik arkadaş ve akrabalarından sığınamayanlar, mahallelerde ve spor salonlarında veya Sivil Savunma tarafından kurulan binalarda karşılandı. Bölge, amacın bu yerlerde gerekli tıbbi yardımı garanti etmek olduğunu söylüyor: 150 kişiyi ağırlayan Molinella spor salonunda birkaç pratisyen hekim bulunuyor ve Emilia-Romagna’nın dört bir yanından acil durumlarla ilgilenme konusunda uzmanlaşan ilk psikologlar geliyor. bunun gibi.

HASAR SAYISI


Selin bölgeye verdiği ekonomik zarar hesaplanamaz. Çiftlikler mahsullerini kaybederek dize getirildi. Çiftliklerdeki birçok ölü ve kayıp hayvan suya battı ve izole bırakıldı. Bölge başkanı Stefano Bonaccini, “İki hafta önce yaklaşık bir milyar zarar tahmin ettik – şimdi ne kadar büyüyeceklerini düşünün” dedi. Devasa bir iş olacak”.

DEVLET ÖNLEMLERİ


Salı günkü CDM’de kötü hava acil durumuyla ilgili olarak, “selden etkilenen bölgeler için” afet durumu ilan edilecek “ve ilk müdahalelere yanıt verilecek. İpotek ve vergi tahsilatları üzerindeki blokaj zaten açıklandı” dedi. Çevre ve Enerji Güvenliği Bakanı Gilberto Pichetto Fratin, hükümetin “Avrupa dayanışma fonu için” aktivasyon isteyeceğini açıkladı.

DAYANIŞMA YARIŞI


Kamu katkılarını beklerken, etkilenen bölgeler için son birkaç saat içinde etkinleştirilen birçok bağış toplama etkinliği var. Her şeyden önce Emilia Romagna Bölgesi: herkes şu banka bilgilerini kullanarak katkı payı ödeyebilir: Iban: IT69G0200802435000104428964, Sebep: Sel Emilia Romagna. Ferrari bu girişime hemen bir milyon avroluk bağışla karşılık verdi. Ferrari CEO’su Benedetto Vigna, “Zor zamanlarda, Ferrari’nin yeri her zaman topluluğuna yakın olmuştur” dedi. “Ciddi bir çevre felaketiyle karşı karşıya kalan Emilia-Romagna nüfusunun en acil ihtiyaçlarına somut ve acil bir yanıt vermek istedik. Bu saatlerde yorulmak bilmeden çalışmaları için yürekten teşekkürlerimizi sunduğumuz yerel yetkililerin koordinasyonuyla, bu yardım tüm Ferrari ailesinin dayanışmasının somut ve somut bir işaretini getirebilecek.”

Bölgeye, Kızıl Haç web sitesinde devam eden acil durum için başka bir bağış toplama etkinliği başlatan İtalyan Kızılhaçı katıldı.

Kültür Bakanlığı’ndan da yardım kampanyası sürüyor. Sinema ve Görsel-İşitsel Genel Müdürlüğü, Cinecittà’yı özel bir hesap açması için görevlendirdi. Film sektörünün ana dernekleri zaten işin içinde.
 
Üst